Titulinis > Išplėstinė paieška

Išplėstinė paieška

Įrašykite paieškos žodžius.
Ieškoma pagal žodžius, kurių kiekvieną sudaro trys ar daugiau simbolių.
Pasirinkite, pagal kokius kriterijus norite ieškoti svetainėje pateikiamos mokymosi medžiagos.

Pažiūrėję animacinį filmą „Ką kuždėjo Nidos kopa?“ prisiminsite pasakojimo sandarą, mokėsite apibūdinti veikėjus, skirti temą ir pagrindinę mintį, suprasti perkeltines vaizdų reikšmes.

Sukursite komiksą-nuotykių istoriją, kurioje veikėjai patirs įvairių išmėginimų, kad atgautų prarastą juoką, pavogtą laiką arba susigrąžintų atmintį (pasirinkite vieną situaciją). Komiksą kursite laikydamiesi laiko nuoseklumo ir pasakojimo kompozicijos (užuomazga, intriga, kulminacija, atomazga) reikalavimų. Kad nesikartotų tie patys žodžiai, pavartosite sinonimų, frazeologizmų.


Sudarysite minčių žemėlapį, kuris padėtų papasakoti apie perskaitytą literatūrinę pasaką, apibendrinti jos bruožus, palyginti ją su liaudies pasaka arba paskatintų patiems sukurti literatūrinę pasaką.


Sukursite kvietimą pasakos veikėjui į savo gimtadienio šventę.

Sukursite oficialų prašymą savo ar pasakos veikėjo vardu.

Palyginsite literatūrinės pasakos veikėją su liaudies pasakos veikėju, pritardami pateiktiems teiginiams arba juos paneigdami.

Naudodamiesi pateikties šablonu parengsite perskaitytos literatūrinių pasakų knygos pristatymą.

Naudodamiesi šablonu sukursite pasakojimą apie nebūtą atsitikimą jums einant į mokyklą ar grįžtant iš jos. Rašydami prisiminsite pasakojimo sandarą: užuomazga, veiksmo eiga, kulminacija, atomazga. Jei su klasės draugais sukursite daugiau nebūtų istorijų, jas galėsite susegti į klasės fantastinių istorijų knygą.

Parengsite laikraštį apie tikrus ir išgalvotus stebuklus, įdomius įvykius ir netikėtas istorijas.

Rašydami šiuos diktantus mokysitės nosinių balsių rašybos žodžių šaknyse.

Pasirinkdami aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite šiuolaikinę pasaką.


Atlikdami šias užduotis galėsite pasitikrinti, kaip mokate nosinių balsių žodžių šaknyse rašybą. Pateikiami trijų lygių žodžių rašybos pratimai po 20 žodžių su įvairiais nosinių balsių rašybos žodžių šaknyse atvejais.

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, veiksmo vietą, skirti temą ir pagrindinę mintį. Atlikę užduotis, suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo dalykinės.

Žaisdami suprasite, ko moko pasakos, pajusite jų grožį.

Kurmio labirinte jūsų laukia nosinių balsių rašybos priešdėliuose kliūtys, dykumos labirinte – šaknies balsių rašybos išbandymas, ledynų labirinte reikės įveikti įvairius nosinių balsių rašybos sunkumus.

Atlikdami šias užduotis mokysitės nosinių balsių rašybos žodžių šaknyse. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis balsėmis, kurias reikia įrašyti.

Atlikdami šias užduotis mokysitės kreipinio skyrybos. Čia rasite trijų lygių užduotis – sakinius įvairių pasakų motyvais.

Skaitydami pasakas bei jų ištraukas išmoksite skirti literatūrinę ir liaudies pasakas. Susipažinsite ne tik su klasikinėmis pasakomis, bet ir su šiuolaikinių autorių kūriniais. Išmoksite apibūdinti pasakos veikėją, susipažinsite su kūrinio kompozicija. Išmoksite skirti temą ir pagrindinę mintį. Mokysitės apibūdinti pasakos veikėją.

Skaitydami literatūrinių pasakų ištraukas mokysitės jas lyginti su liaudies pasakomis, nusakyti temą ir pagrindinę mintį.

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, atpasakoti įvykius pagal jų seką, skirti temą ir pagrindinę mintį. Suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo negrožinės, mokysitės apibūdinti meninę raišką.