Skaitydami tekstus mokysitės skirti smulkiosios tautosakos žanrus: patarles, priežodžius, mįsles, minkles, rasti reikiamą informaciją pažintiniame tekste, atpažinti veikėjo ir pasakotojo vertybes, poetinę kalbą, rimus, nuosekliai atkurti pasakojimo siužetą.
Klausydamiesi pažintinių ir meninių prozos bei poezijos kūrinių ištraukų, mokysitės atidžiai klausyti ir atlikti teksto suvokimo užduotis, suprasite šių kūrinių sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus, nagrinėsite išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę, mokysitės nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį.
Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu galėsite raštu parengti pasirinktos lietuvių smulkiosios tautosakos knygos (patarlių, priežodžių, mįslių, greitakalbių, skaičiuočių ir kt. rinkinys) ar knygos su smulkiosios tautosakos intarpais (pvz., K. Borutos, P. Cvirkos, J. Jankaus, V. Petkevičiaus ar kt.) pristatymą.