Skaitydami pasakas bei jų ištraukas išmoksite skirti literatūrinę ir liaudies pasakas. Susipažinsite ne tik su klasikinėmis pasakomis, bet ir su šiuolaikinių autorių kūriniais. Išmoksite apibūdinti pasakos veikėją, susipažinsite su kūrinio kompozicija. Išmoksite skirti temą ir pagrindinę mintį. Mokysitės apibūdinti pasakos veikėją.
Klausydamiesi pažintinių, meninių prozos bei poezijos tekstų ir atlikdami užduotis, mokysitės įsiminti svarbiausius dalykus apie lietuvių smulkiąją tautosaką. Atidžiai išklausysite menine kalba parašytų tekstų, suprasite jų sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus. Mokysitės nagrinėti išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę.
Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, atpasakoti įvykius pagal jų seką, skirti temą ir pagrindinę mintį. Suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo negrožinės, mokysitės apibūdinti meninę raišką.
Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, veiksmo vietą, skirti temą ir pagrindinę mintį. Atlikę užduotis, suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo dalykinės.
Skaitydami tekstus mokysitės skirti smulkiosios tautosakos žanrus: patarles, priežodžius, mįsles, minkles, rasti reikiamą informaciją pažintiniame tekste, atpažinti veikėjo ir pasakotojo vertybes, poetinę kalbą, rimus, nuosekliai atkurti pasakojimo siužetą.