Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Skaitydami poeziją ir apie poeziją mokysitės lyginti šiuolaikinius ir klasika tapusius eilėraščius, gilinsitės į poetinę kalbą.
Peržiūrėta: 851

Klausydamiesi tekstų sužinosite, ką poetas Valdemaras Kukulas prisimena iš savo vaikystės, kaip vertina poeziją vaikams. Paklausysite eilėraščio ir susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip atskirti žmogaus biografijos faktą nuo charakterio savybės. Apibūdinsite eilėraščio žmogų, nusakysite nuotaiką, paaiškinsite pavadinimą. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 851

Parengsite linksmą laikraštuką pasinaudodami tinkamais „Išdaigų miestelio“ skiltyje jau sukurtais tekstais (rašiniu, laišku, šventės pristatymu, skelbimu) ir sukurdami naujus tekstus, atsižvelgdami į laikraščio modelyje siūlomas temas.
Peržiūrėta: 852

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, apibūdinti vyksmo erdvę ir laiką, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, skirsite teiginį nuo argumento, temą nuo pagrindinės minties.
Peržiūrėta: 856

Skaitydami apie Ronjos ir Alisos nuotykius, taip pat „Bitutės“ žurnale skelbtą kelionės į Alpes aprašymą, mokysitės atrinkti svarbiausius tekste pasakomus dalykus, cituoti.
Peržiūrėta: 859

Parašysite laišką laikraščio ar žurnalo redaktoriui, interneto svetainės administratoriui ir paprašysite įvertinti jūsų eilėraštį arba išsakysite nuomonę apie bendraamžių eilėraščius.
Peržiūrėta: 862

Aprašysite seniausią nuotrauką jūsų šeimos fotoalbume.
Peržiūrėta: 864

Sukursite rašinį apie savaitgalio dieną – šeštadienį arba sekmadienį. Paaiškinsite, kodėl vieną dieną labiau mėgstate nei kitą savaitgalio dieną. Savo nuomonę pagrįsite keliais argumentais ir, remdamiesi savo patirtimi, paaiškinsite.
Peržiūrėta: 864

Išmoksite tinkamai užrašyti laiško siuntėjo ir gavėjo adresus ant voko.
Peržiūrėta: 865

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti svarbią informaciją, nusakyti temą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką, stebėsite, kaip kuriami veikėjų paveikslai; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius.
Peržiūrėta: 868

Sukursite eiliuotą sveikinimą draugui.
Peržiūrėta: 874

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite stebuklinę pasaką.

Peržiūrėta: 878

Prisiminsite patį linksmiausią knygos veikėją ir trumpai jį aprašysite.
Peržiūrėta: 885

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, nusakyti eilėraščio žmogaus būsenas, suprasti tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, skirti teiginius nuo argumentų ir juos pagrįsti citatomis. Žinosite, kaip atskirti meninę kalbą nuo dalykinės, atpažinsite tekste teigiamas vertybes.
Peržiūrėta: 886

Sukursite juokingą pasakojimą arba melų pasaką.

Peržiūrėta: 887

Sukursite savo artimiesiems laišką, kuriame pranešite, kaip jums sekasi kelionėje.
Peržiūrėta: 893

Parašysite rašinį, kuriame paaiškinsite, kas, jūsų nuomone, yra eilėraštis, kaip sukurti eilėraštį apie kokį nors daiktą, kuo eilėraštis skiriasi nuo daikto aprašymo. Sukursite eilėraštį apie daiktą.
Peržiūrėta: 894

Perskaitę šiuolaikinių lietuvių rašytojų – Vytautės Žilinskaitės bei Gendručio Morkūno – kūrinių ištraukas ir straipsnį iš žurnalo „Bitutė“, atliksite užduotis, kurios mokys pažinti veikėjus, apibendrinti, kas tekstu norima pasakyti.
Peržiūrėta: 897

Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Peržiūrėta: 905

Prisiminkite, kas būdinga pasakojimui ir meniniam aprašymui. Pasirinkite aplinką, veikėjus ir detales. Sukurkite pasakojimą su įžanga, dėstymu ir pabaiga apie išvyką į Gedimino arba Trakų pilį. Į pasakojimą įterpkite meninį pilies aprašymą. Jis bus įtaigesnis, jei vartosite pagalbos skiltyje siūlomus žodžių junginius su būdvardžiais ir dalyviais.

Peržiūrėta: 907
Pasirinkite veiklos sritis: