Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Išanalizuosite perskaitytą eilėraštį, teiginius pagrįsite. Argumentuodami parinksite citatų.
Peržiūrėta: 1559

Skaitydami tekstus mokysitės skirti smulkiosios tautosakos žanrus: patarles, priežodžius, mįsles, minkles, rasti reikiamą informaciją pažintiniame tekste, atpažinti veikėjo ir pasakotojo vertybes, poetinę kalbą, rimus, nuosekliai atkurti pasakojimo siužetą.
Peržiūrėta: 7273

Klausydamiesi įgarsintų tekstų sužinosite, kuo ypatinga eiliuota kalba ir kaip gimsta eilėraštis, susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo eiliuota kalba skiriasi nuo neeiliuotos. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 1329

Žaisdami leisitės į kelionę ieškoti Poezijos šaltinio. Pakeliui pasivaikščiosite po dvaro parką, apsilankysite vienoje gražiausių pavasario švenčių – Kaziuko mugėje ir pasidairysite po paslaptingą dvarą. Atlikdami užduotis mokysitės supraste poezijos kalbą, vaizdus ir prasmes.
Peržiūrėta: 963

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, nusakyti eilėraščio žmogaus būsenas, suprasti tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, skirti teiginius nuo argumentų ir juos pagrįsti citatomis. Žinosite, kaip atskirti meninę kalbą nuo dalykinės, atpažinsite tekste teigiamas vertybes.
Peržiūrėta: 1073

Pažiūrėję animacinį filmą „Spalvotas vaikystės vėjas“ sužinosite, kas gali paskatinti poetą sukurti eilėraštį, mokėsite apibūdinti veikėjus, parinkti teiginiams argumentus. Galėsite atlikti kūrybinę užduotį „Eilėraščio link“.
Peržiūrėta: 1623

Sukursite komiksą, kurio veikėjai yra gamtos reiškiniai, augalai, gyvūnai. Galėsite komiksą kurti ir pagal H. Radausko eilėraščius.

Peržiūrėta: 1351

Klausydamiesi tekstų sužinosite, ką poetas Valdemaras Kukulas prisimena iš savo vaikystės, kaip vertina poeziją vaikams. Paklausysite eilėraščio ir susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip atskirti žmogaus biografijos faktą nuo charakterio savybės. Apibūdinsite eilėraščio žmogų, nusakysite nuotaiką, paaiškinsite pavadinimą. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 1041

Sudarysite minčių žemėlapį, kad pasirengtumėte rašiniui apie tai, kaip kuriami eilėraščiai.

Peržiūrėta: 975

Sukursite pasakojimą apie tai, kaip vaikas, mėgęs rašyti eilėraščius, tapo žinomu poetu. Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus užrašysite šią sėkmės istoriją įterpdami į ją savo sukurtų eilėraščių. Siekdami įtaigumo ir vaizdingumo galite pasinaudoti pagalba.

Peržiūrėta: 998

Parašysite rašinį, kuriame paaiškinsite, kas, jūsų nuomone, yra eilėraštis, kaip sukurti eilėraštį apie kokį nors daiktą, kuo eilėraštis skiriasi nuo daikto aprašymo. Sukursite eilėraštį apie daiktą.
Peržiūrėta: 1138

Skaitydami formulinę pasaką, humoristinį prozos tekstą ir eilėraštį, mokysitės suvokti humoristinio teksto prasmę, vertybes ir struktūrą, vertinti juokingą įvykį, žodžių žaismą eilėraštyje.
Peržiūrėta: 848

Parengsite laikraštuką pasinaudodami tinkamais „Poezijos skliautų“ temoje jau sukurtais tekstais (pavyzdžiui, rašiniu, laišku, renginio pristatymu, sveikinimu) ir sukurdami naujus tekstus, atsižvelgdami į laikraščio modelyje siūlomas temas.
Peržiūrėta: 1039
Pasirinkite veiklos sritis: