Titulinis > Temos > Sporto slėnis

Sporto slėnis (nr.: 38)

Sporto slėnio aikštynuose – veikla, skatinanti skaityti ir klausytis tekstų apie sportą, žiūrėti animacinį filmą „Tai bent reportažas!“. Galėsite kurti savo tekstus sporto temomis, mokytis tarptautinių žodžių rašybos bei sudėtinio sakinio skyrybos, o sportiškai žaisdami – lavinti rašymo, literatūros pažinimo ir kūrybos gebėjimus. Mokydamiesi mąstysite, ką šiuolaikiniam žmogui galėtų reikšti antikinis posakis „Sveikame kūne – sveika siela“.

Temos veiklos

Ar nekantraujate išgirsti naujausias sporto naujienas, ar lengvai įsimenate klausomas žinias, pasakojimus, meninius tekstus? Klausydamiesi pasakojimo apie sporto kilmę, interviu su V. Alekna, Skomanto, D. Dilytės, J. Biliūno kūrinių ištraukų bei atlikdami užduotis mokysitės atsirinkti reikalingą informaciją, apibūdinti veikėjus, suvokti teksto kalbos ypatybes ir prasmę, atpažinti tekste teigiamas vertybes.
Ar esate patys bandę rašyti apie sportą? Kaip sekėsi? Ar norite patobulinti savo gebėjimus? Minčių žemėlapis padės mokytis planuoti, komikso paveikslėliai – kurti istoriją apie krepšinio rungtynes. Su draugais leisite laikraštį „Startas“, iš turistinio žygio rašysite laiškus savo artimiesiems, skrajutėse skatinsite rytais mankštintis ir sveikai pusryčiauti, pristatysite labiausiai patinkantį sportininką ir įdomiausią sporto šaką, dalysitės įspūdžiais apie kūno kultūros pamokas.
Kodėl daugybė sporto terminų, sąvokų yra tarptautiniai žodžiai? Iš kurios kalbos ir kodėl jie yra kilę? Kuo ypatinga jų rašyba? Ar pamenate, kokie sakiniai vadinami sudėtiniais, kaip jie skiriami? Prisimindami D. Dilytės ir S. Stonkaus užrašytas senovės Graikijos ir šiuolaikinių olimpinių žaidynių tradicijas, lavinsite sudėtingesnių lietuviškų ir tarptautinių žodžių rašybos bei sudėtinio sakinio skyrybos gebėjimus.
Ar domitės sportu? Kokius tekstus apie sportą mėgstate skaityti, ar viską skaitydami suprantate? Skaitydami dalykinius tekstus apie žirgų sportą ir apie Graikijos imtynes, A. Lindgren, P. Cvirkos. R. Vanago, Skomanto kūrinių ištraukas bei atlikdami užduotis mokysitės apibūdinti veikėjų savijautą, sudaryti siužetinį planą, palyginti skirtingų autorių kūrinius panašia tema.
Kas sieja žaidimus ir sportą, kuri žmogaus veikla ankstesnė, kodėl? Žaisdami „Labirinto“ žaidimą drauge su linksmu žiurkėnu mokysitės sunkesnių lietuvių kalbos ir tarptautinių žodžių rašybos futbolo stadione, riedlentininkų aikštėje ir motociklų kroso trasoje. Žaisdami „Istorijos“ žaidimą sukursite interviu klausimus Lietuvos sportininkui ir gal net įsivaizduojamus atsakymus. Žaisdami „Kelionės“ žaidimą keliausite laiku nuo senovės Graikijos iki šių dienų, prisimindami senovės graikų mitus, lietuvių žaidimus, Skomanto, R. Vanago, J. Marko, S. Bodker apysakų veikėjų sportinius gebėjimus. Žaidimo pabaigoje sutiksite geriausius Lietuvos krepšininkus ir pasvarstysite, kaip tapti puikiu krepšininku.
Koks informacijos pateikimo žanras vadinamas sporto reportažu? Ar esate jų skaitę arba žiūrėję? Kuo meniškai ypatingas galėtų būti animacinis reportažas? Pažiūrėję animacinį filmą „Tai bent reportažas!“ pagal D. Vaitkevičiūtės knygą „Trise prieš mafiją“, susipažinsite su televizijos reportažo žanru, mokysitės taisyti kalbos klaidas ir suprasti kūrinyje akcentuojamus svarbiausius dalykus. Naudodamiesi užduočių lapu sukursite savo komandos atributiką.

Atlikdami testo užduotis galėsite pasitikrinti, kaip supratote temos mokymosi objektuose pateiktą medžiagą.

Peržiūrėta: 105