Titulinis > Temos > Poezijos skliautai

Poezijos skliautai (nr.: 42)

Žvilgsnis į Poezijos skliautus – tai galimybė džiaugtis lietuvių poezijos žvaigždynais skaitant, klausant, žaidžiant, rašant, kuriant. Žiūrėsite animacinį filmą „Spalvotas vaikystės vėjas“ pagal V. Kukulo eilėraštį. Mokysitės veiksmažodžių galūnių rašybos bei vienarūšių sakinio dalių ir sudėtinio sakinio skyrybos. Kursite savo tekstus apie poeziją arba eiles. Žaisdami įminsite ne vieną poezijos šviesos paslaptį.

Temos veiklos

Kuo klausytoją žavi raiškiai skaitoma, kuo – dainuojamoji poezija? Kokius kūrėjus vadiname poetais, kokius – bardais? Klausydami skaitomų ir dainuojamų lietuvių poetų H. Radausko, V. Kukulo, J. Erlicko eilių, B. Reuterio ir A. Karosaitės prozos, poeto V. Kukulo interviu ištraukų bei atlikdami užduotis mokysitės suprasti, kuo eiliuota kalba skiriasi nuo neeiliuotos, kaip poetinį tekstą papildo melodija, įminti poezijos kūrimo ir įtaigos paslaptis.
Ar susimąstote apie poezijos pasaulį, ar esate patys bandę kurti savo eiles? Minčių žemėlapis padės mokytis planuoti, komikso vaizdai – inscenizuoti eilėraštį. Su draugais leisite laikraštį, rašysite eiliuotus sveikinimus, laiškus, aptarsite perskaitytus.
Ar prisimenate, kuo kaitomi veiksmažodžiai, kuo ypatinga jų galūnių rašyba? Kokios sakinio dalys vadinamos vienarūšėmis, kokie sakiniai – vientisiniais, kokie – sudėtiniais? Įsiklausydami į J. Degutytės, M. Vainilaičio, R. Skučaitės, V. Palčinskaitės, J. Erlicko eilių skambesį mokysitės veiksmažodžių galūnių rašybos bei vienarūšių sakinio dalių ir sudėtinio sakinio skyrybos.
Kokia šviesa iš poezijos knygų nušvinta? Skaitydami Maironio, J. Aisčio, L. Gutausko eilėraščius, ištrauką iš P. Cvirkos apsakymo ir dalykinius tekstus apie poeziją bei atlikdami užduotis mokysitės suprasti poetinę kalbą, poezijos prasmes, poveikį skaitytojui.
Kuo eilėraščiai primena žaidimus žodžiais, vaizdais, potyriais? „Labirinte“ drauge su J. Erlicko poezijos veikėjais mokysitės veiksmažodžių galūnių rašybos, „Istorija“ kvies kurti vaizdingą pasakojimą ir eilėraštį, o „Kelionėje“ keliausite prisimindami Maironio, V. Mykolaičio-Putino, K. Binkio, J. Aisčio, J. Degutytės, J. Vaičiūnaitės, J. Erlicko, L. Degėsio, P. Žemgulytės poezijos eilutes.
Kokius poetinius vaizdinius esate regėję, ką jautę skaitydami poeziją? Ar susimąstote, kaip atsiranda poetų, kaip – jūsų eilėraščiai? Pažiūrėję animacinį filmą „Spalvotas vaikystės vėjas“, mokysitės apibūdinti jo veikėjus, parinkti argumentus, sąvokas, kurti savo eilėraštį.

Atlikdami testo užduotis galėsite pasitikrinti, kaip supratote temos mokymosi objektuose pateiktą medžiagą.

Peržiūrėta: 71