Titulinis > Temos > Nuotykių giria

Nuotykių giria (nr.: 41)

Kuo vilioja Nuotykių giria? Galėsite skaityti, klausytis tikroviškų ir fantastinių nuotykių tekstų. Išvysite animacinį filmą „Senas nebūtinai turi būti liūdnas“. Mokysitės daiktavardžių, būdvardžių, veiksmažodžių priesagų rašybos, skirsite sakinių rūšis pagal sakymo tikslą. Kursite savus nuotykių tekstus. Žaisdami lavinsite rašybos, literatūros supratimo ir kūrybinius gebėjimus. Mokydamiesi galvosite apie kelionių, atradimų, draugystės vertę ir prasmę.

Temos veiklos

Ar esate patys rašę laiškus rašytojams ar klausę rašytojų autobiografijų? Išklausę laiško A. Lindgren, G. Morkūno autobiografijos, M. Tveno, A. Lindgren, Skomanto ir G. Morkūno kūrinių ištraukų ir atlikdami užduotis mokysitės atsirinkti reikalingą informaciją, atpažinti menines priemones, suprasti tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpasakoti įvykius, nusakyti veikėjų požiūrį į gyvenimą, suvokti tekstų prasmes.
Kokios mintys kirba jūsų galvose, kai įsisvajojate apie nepaprastus nuotykius? Minčių žemėlapis padės mokytis planuoti rašinį apie galimybes išgyventi negyvenamoje saloje, komikso piešiniai – kurti istoriją apie nuotykius negyvenamoje saloje. Su draugais leisite laikraštį „Pramogų planeta“, rašysite laiškus vasarai, rašinius apie negyvenamą salą, kursite kvietimus apsilankyti Lietuvoje, rengsite pramogų parkų pristatymus, nuotykių kūrinių veikėjų charakteristikas.
Ar pamenate, kokia kalbos dalis vadinama priesaga, kokiomis taisyklėmis remiasi priesagų rašyba? Džiaugdamiesi V. Žilinskaitės ir K. Sajos kūrinių ištraukomis mokysitės daiktavardžių, būdvardžių, veiksmažodžių priesagų rašybos ir skirti sakinių rūšis pagal sakymo tikslą.
Ką įdomaus sužinote, patiriate skaitydami nuotykių meninius tekstus arba dalykinius pasakojimus apie nuotykius? Skaitydami įspūdžius apie keliones iš žurnalo, L. Kerolio, A. Lindgren, V. Žilinskaitės ir G. Morkūno kūrinių ištraukas mokysitės apibūdinti veikėjus, įvykius, atpažinti temas, problemas, pagrindines mintis.
Kokių nuotykių esate patyrę žaisdami, o kokių – mokydamiesi? Jūsų laukia galimybė „Labirinto“ žaidime drauge su A. Lindgren veikėjais mokytis daiktavardžių ir būdvardžių priesagų rašybos. „Kelionėje“ praplėsite savo literatūrinį akiratį susitikdami su F. G. Bernet, A. Lindgren, M. Endė ir V. Dautarto knygų veikėjais. „Istorijos“ paveikslėliai ir posakiai padės kurti istoriją apie susitikimą su kitos planetos gyventoju.
Ar esate skaitę G. Morkūno kūrinių ar ištraukų? Kokius meninius vaizdus ir savo potyrius pamenate? Pažiūrėję animacinį filmą „Senas nebūtinai turi būti liūdnas“, sukurtą G. Morkūno apysakos-pasakos „Vasara su katšuniu“ motyvais, mokysitės charakterizuoti veikėjus, teiginiams parinkti tinkamus pavyzdžius, atpažinti temos, idėjos, problemos ir vertybių formuluotes, aprašyti daiktą, įkomponuojant į pasakojimą aprašymą.

Atlikdami testo užduotis galėsite pasitikrinti, kaip supratote temos mokymosi objektuose pateiktą medžiagą.

Peržiūrėta: 265