Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Naudodamiesi sakmės modeliu sukursite sakmę apie šiuolaikinį daiktą.
Peržiūrėta: 848

Skaitydami sakmes ir atlikdami užduotis mokysitės suprasti paslaptingą sakmių pasaulį ir jo atspindžius šiuolaikinėje poezijoje.
Peržiūrėta: 886

Skaitydami lietuvių autorių kūrinius apie praeitį gilinsitės į mūsų tautos garbingą istoriją, ją aptarsite, nusakysite kūrinių temą, pagrindinę mintį, įvertinsite teiginių teisingumą, mokysitės pagrįsti teiginius, parinkti tinkamas citatas.
Peržiūrėta: 916

Išklausę tekstus ir atlikę užduotis, žinosite, kas yra sakmė, kuo ji skiriasi nuo pasakos, atpažinsite tikroviško ir fantastinio pasaulio detales. Mokysitės įvertinti teiginius, nusakyti veiksmo grandinę, apibūdinti veikėjus, palyginsite tautosakos žanrus.
Peržiūrėta: 1222

Žiūrėdami spektakliuką „Gandrai gandrai, apsuk ratą“ susipažinsite su kai kuriais lietuvių tautosakos žanrais, praturtinsite savo žodyną. Atlikdami užduotis mokysitės nuosekliai pasakoti, suprasti kūrinio temą, veikėjus, pagrindinę mintį. Užduočių lape aprašysite pasaulį, matomą gandro akimis, sukursite trumpą vaidinimą pagal lietuvių smulkiąją tautosaką.
Peržiūrėta: 722

Skaitysite pateiktus tekstus ir mokysitės suformuluoti temą bei pagrindinę mintį, išmoksite skirti dalykinį ir grožinį tekstus. Išmoksite surasti tekste veiksmo laiko ir vietos nuorodas, mokysitės surasti meninės raiškos priemones, įvertinti teiginių teisingumą.
Peržiūrėta: 905

Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių liaudies sakmę „Vėjas ir vaikas“, S. Zobarsko ir R. Černiausko kūrinius. Šiuos tekstus sieja ne tik užduotis – parinkti tinkamus tiesioginės kalbos ir kreipinių skyrybos ženklus, bet ir tema: rasite pasakojimus apie tris senelius – senelį vėją, senelį burtininką ir senelį pokštininką.
Peržiūrėta: 6084

Išklausę tekstus, mokysitės surasti ir įvertinti informaciją, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą, atpažinti menines priemones, grožinę literatūrą atskirti nuo negrožinių tekstų, tinkamai vartoti patarles ir priežodžius. Atlikę užduotis suprasite, kad liaudies pasaka gali būti susijusi ir su kitais tautosakos žanrais, mokėsite nusakyti veiksmo grandinę.
Peržiūrėta: 1067
Pasirinkite veiklos sritis: