Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Peržiūrėta: 796

Parašysite mandagų laišką teatro direktoriui ir pasidalysite įspūdžiais apie matytą spektaklį bei apsilankymą jo teatre. Papasakokite, kada buvote teatre, kokį spektaklį žiūrėjote, koks jūsų laiško tikslas: pasidalyti įspūdžiais apie spektaklį, pagirti, padėkoti... Įvertinsite spektaklio turinį, aktorių vaidybą, žiūrovų reakciją, teatro interjerą ir pan.
Peržiūrėta: 788

Skaitydami tekstus susipažinsite su žirgų sportu, galėsite palyginti skirtingų autorių pasakojimus apie žirgus bei žirgų sportą, mokysitės rasti reikiamą informaciją tekste, nuosekliai pasakoti, nustatyti pasakojimo veiksmo dalis, nusakyti temą, pagrindinę mintį, paaiškinti frazeologizmus, palyginimus, sinonimus.
Peržiūrėta: 785

Sukursite juokingą pasakojimą arba melų pasaką.

Peržiūrėta: 776

Sukursite rašinį apie savaitgalio dieną – šeštadienį arba sekmadienį. Paaiškinsite, kodėl vieną dieną labiau mėgstate nei kitą savaitgalio dieną. Savo nuomonę pagrįsite keliais argumentais ir, remdamiesi savo patirtimi, paaiškinsite.
Peržiūrėta: 775

Suplanuosite iš anksto savo ar draugų gimtadienio šventę, kad ji būtų įdomi, prasminga ir įsimintina. Sukūrę scenarijų parašykite rašinėlį, kaip jums sekėsi.
Peržiūrėta: 774

Parengsite linksmą laikraštuką pasinaudodami tinkamais „Išdaigų miestelio“ skiltyje jau sukurtais tekstais (rašiniu, laišku, šventės pristatymu, skelbimu) ir sukurdami naujus tekstus, atsižvelgdami į laikraščio modelyje siūlomas temas.
Peržiūrėta: 772

Parašysite rašinį, kuriame paaiškinsite, kas, jūsų nuomone, yra eilėraštis, kaip sukurti eilėraštį apie kokį nors daiktą, kuo eilėraštis skiriasi nuo daikto aprašymo. Sukursite eilėraštį apie daiktą.
Peržiūrėta: 769

Pristatysite istorinės knygos veikėją.
Peržiūrėta: 767

Sukursite savo artimiesiems laišką, kuriame pranešite, kaip jums sekasi kelionėje.
Peržiūrėta: 763

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti svarbią informaciją, nusakyti temą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką, stebėsite, kaip kuriami veikėjų paveikslai; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius.
Peržiūrėta: 759

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite stebuklinę pasaką.

Peržiūrėta: 755

Klausydami tekstus sužinosite, kas būdinga teatrui ir kuo ypatinga draminė kalba. Paklausysite dramos kūrinių ištraukų. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo drama skiriasi nuo kitų literatūros rūšių. Mokėsite vartoti frazeologizmus, suprasite patarlių ir priežodžių reikšmę, mokėsite juos vartoti savo kalboje.
Peržiūrėta: 755

Aprašysite seniausią nuotrauką jūsų šeimos fotoalbume.
Peržiūrėta: 753

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, apibūdinti vyksmo erdvę ir laiką, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, skirsite teiginį nuo argumento, temą nuo pagrindinės minties.
Peržiūrėta: 753

Skaitydami apie Ronjos ir Alisos nuotykius, taip pat „Bitutės“ žurnale skelbtą kelionės į Alpes aprašymą, mokysitės atrinkti svarbiausius tekste pasakomus dalykus, cituoti.
Peržiūrėta: 750

Klausydamiesi tekstų sužinosite, ką poetas Valdemaras Kukulas prisimena iš savo vaikystės, kaip vertina poeziją vaikams. Paklausysite eilėraščio ir susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip atskirti žmogaus biografijos faktą nuo charakterio savybės. Apibūdinsite eilėraščio žmogų, nusakysite nuotaiką, paaiškinsite pavadinimą. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 750

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti įdomius faktus, svarbią informaciją, nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, planuoti, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius, paaiškinsite perkeltinės reikšmės posakį.
Peržiūrėta: 747

Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, argumentuoti teiginius, įvertinti jų teisingumą, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą. Atpasakosite įvykius pagal jų seką, apibūdinsite veikėjus.
Peržiūrėta: 742

Skaitydami poeziją ir apie poeziją mokysitės lyginti šiuolaikinius ir klasika tapusius eilėraščius, gilinsitės į poetinę kalbą.
Peržiūrėta: 739
Pasirinkite veiklos sritis: