Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, argumentuoti teiginius, įvertinti jų teisingumą, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą. Atpasakosite įvykius pagal jų seką, apibūdinsite veikėjus.
Peržiūrėta: 722

Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis, mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, apibūdinti veikėjus, įvertinti pateiktų sakinių teisingumą, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio.
Peržiūrėta: 862

Mokysitės suvokti klausomus tekstus, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio, nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, atpažinti faktus, tekste teigiamas vertybes, nusakyti veikėjų požiūrį į gyvenimą.
Peržiūrėta: 1047

Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Peržiūrėta: 777

Skaitydami tekstus turėsite galimybę palyginti savo ir kitų žmonių bendravimą su seneliais, mokysitės suprasti, kokią įtaką žmogui daro gimtinės gamta, analizuosite, kaip vaikai bendrauja su gyvūnais.
Peržiūrėta: 643

Atlikdami užduotis mokysitės sudėtinių sakinių skyrybos. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių rašytojo Antano Ramono knygą „Vilniaus legendos. Pasakos“.
Peržiūrėta: 1267

Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Peržiūrėta: 929

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus sukursite pasakojimą apie įvykusią ar įsivaizduojamą kelionę ir vaizdingai aprašysite žmogų. Siekdami įtaigumo ir vaizdingumo, galite pasinaudoti pagalba.

Peržiūrėta: 717

Išmoksite tinkamai užrašyti laiško siuntėjo ir gavėjo adresus ant voko.
Peržiūrėta: 717

Parengsite laikraštį apie savo giminės žymiausius žmones, seniausią nuotrauką, savo vardo ir pavardės reikšmę, mokyklos istoriją, įdomiausią istorinę asmenybę.
Peržiūrėta: 621

Naudodamiesi šablonu sukursite pasakojimą apie nebūtą atsitikimą jums einant į mokyklą ar grįžtant iš jos. Rašydami prisiminsite pasakojimo sandarą: užuomazga, veiksmo eiga, kulminacija, atomazga. Jei su klasės draugais sukursite daugiau nebūtų istorijų, jas galėsite susegti į klasės fantastinių istorijų knygą.
Peržiūrėta: 1244

Čia rasite trijų lygių įgarsintus diktantus, parengtus pagal Dalios Dilytės knygą „Heladės šviesa“ bei Stanislovo Stonkaus „Olimpiją“. Galėsite ne tik pakartoti dažnesnių tarptautinių žodžių rašybą, bet ir sužinoti, kaip senovės Graikijoje vykdavo olimpinės žaidynės ir kokios olimpiados tradicijos yra šiandien.
Peržiūrėta: 1953

Sudarysite minčių žemėlapį, kad pasirengtumėte rašiniui apie tai, kaip kuriami eilėraščiai.

Peržiūrėta: 626

Skaitydami šio rinkinio tekstus susipažinsite su įvairiomis imtynėmis – olimpinės penkiakovės garbingomis kovomis, Daubaro ir lokio ristynėmis, Mikės ir Juozapėlio dvikova ir mokysitės apibūdinti veikėjų savijautą, rasti pasakojimo grandinės pagrindines dalis, palyginsite skirtingų autorių kūrinius panašia tema.
Peržiūrėta: 680

Parašysite laišką nusiminusiam draugui ar draugei ir padėsite įveikti liūdesį.
Peržiūrėta: 1875

Čia rasite trijų lygių įgarsintus tekstus – diktantus, kuriuos rašydami galėsite mokytis ir kartoti priesaginių veiksmažodžių, laipsnių priesagų ir prieveiksmių rašybą.
Peržiūrėta: 1279

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite stebuklinę pasaką.

Peržiūrėta: 739

Čia rasite trijų lygių skirtingos apimties įgarsintus tekstus – diktantus, parengtus pagal lietuvių literatūros klasikų Vinco Krėvės ir Petro Cvirkos kūrinius vaikams – apsakymus „Galvažudys“ ir „Vaikų karas“. Rašydami diktuojamus tekstus galėsite mokytis ar kartoti sudurtinių žodžių rašybą, taip pat sužinosite, kaip anksčiau gyveno, dirbo, mokėsi, bendravo jūsų bendraamžiai, turėsite galimybę prisiminti galbūt jau skaitytus kūrinius, jų herojus.
Peržiūrėta: 2490

Naudodamiesi laiško rašymo modeliu parašysite mandagų laišką pasirinktam lietuvių sakmės veikėjui ir papasakosite apie savo svajones.
Peržiūrėta: 2169

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti svarbią informaciją, nusakyti temą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką, stebėsite, kaip kuriami veikėjų paveikslai; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius.
Peržiūrėta: 742
Pasirinkite veiklos sritis: