Titulinis > Temos

Temos

Išminties šaltinis trykšta iš lietuvių smulkiosios tautosakos versmės. Prisiminsite lietuvių patarles, priežodžius, garsažodžius, burtus skaitydami, klausydami tekstų, žiūrėdami mokinių spektaklį „Gandrai gandrai, apsuk ratą“, žaisdami. Mokysitės balsių rašybos ir kreipinio bei tiesioginės kalbos skyrybos. Kursite savo tekstus apie gamtą, žmogų ir išmintį. Mokydamiesi svarstysite, kodėl kiekvienam žmogui svarbu pažinti, suprasti ir tęsti savo tautos tradicijas.
Peržiūrėta: 53806
Gimtųjų namų raktas – lietuvių pasakojamoji tautosaka vakar, šiandien, rytoj. Skaitydami, klausydami, žaisdami aptarsite lietuvių sakmes, padavimus ir pasakas. Žiūrėdami animacinį filmą „Varpo pelkė“ suprasite, kas jungia padavimų laikus ir dabartį. Kursite savo tekstus, jungiančius tautosaką ir dabartį. Mokysitės rašyti priebalsius ir skirti vienarūšes sakinio dalis. Atlikdami užduotis mąstysite, kodėl kiekvienam žmogui svarbu turėti ir mylėti savo gimtuosius namus, o išvykus – skubėti sugrįžti.
Peržiūrėta: 36900
Kopimas į Pasakų kalną – tai rašytojų ir savo vaizduotės pasaulių pažinimas. Skaitydami, klausydami ir žaisdami tyrinėsite literatūrines pasakas ir apysakas-pasakas. Žiūrėsite ir aptarsite animacinį filmą-pasaką „Ką kuždėjo Nidos kopa“. Rašydami ir žaisdami mokysitės įveikti nosinių balsių rašybos ir kreipinio skyrybos sunkumus. Kursite savos išmonės tekstus. Mokydamiesi svarstysite, iš kur ir kaip gali rastis žmonių kūrybos stebuklai.
Peržiūrėta: 62895
Išdaigų miestelio gatvėse siaučia juokų vėjai. Drauge su jais skaitysite, klausysitės humoristinių pasakų, apysakų, eilėraščių, žiūrėsite animacinį filmą pagal J. Erlicko eilėraštį „Ar jūs žinot tą dainelę?“. Kurdami galėsite išrasti savąsias linksmų tekstų formules. Šturmuosite daiktavardžių ir būdvardžių galūnių rašybos ir tiesioginės kalbos skyrybos aukštumas. O žaisdami – bėgte tiltu per Juoko upę į Mokslo krantą…
Peržiūrėta: 35238
Žengimas į Praeities tvirtovę – tai siekis pažinti ir atpažinti senovės ženklus kultūroje. Skaitydami, klausydami, žaisdami aiškinsitės senovės graikų mitus, Biblijos legendas ir Lietuvos praeities pėdsakus literatūroje. Žiūrėdami animacinį filmą „Jogaila prie Baltijos“ pajusite istorijos, literatūros, dailės ir kino meno dermę. Prisimindami praeitį, mokysitės įvardžiuotinių būdvardžių rašybos ir sudėtinių sakinių skyrybos, kursite žodinius ir vaizdinius tekstus. Mokydamiesi galėsite patys išsiaiškinti, kurios praeities vertybės ir kodėl svarbios jums.
Peržiūrėta: 28591
Kuo vilioja Nuotykių giria? Galėsite skaityti, klausytis tikroviškų ir fantastinių nuotykių tekstų. Išvysite animacinį filmą „Senas nebūtinai turi būti liūdnas“. Mokysitės daiktavardžių, būdvardžių, veiksmažodžių priesagų rašybos, skirsite sakinių rūšis pagal sakymo tikslą. Kursite savus nuotykių tekstus. Žaisdami lavinsite rašybos, literatūros supratimo ir kūrybinius gebėjimus. Mokydamiesi galvosite apie kelionių, atradimų, draugystės vertę ir prasmę.
Peržiūrėta: 30432
Žvilgsnis į Poezijos skliautus – tai galimybė džiaugtis lietuvių poezijos žvaigždynais skaitant, klausant, žaidžiant, rašant, kuriant. Žiūrėsite animacinį filmą „Spalvotas vaikystės vėjas“ pagal V. Kukulo eilėraštį. Mokysitės veiksmažodžių galūnių rašybos bei vienarūšių sakinio dalių ir sudėtinio sakinio skyrybos. Kursite savo tekstus apie poeziją arba eiles. Žaisdami įminsite ne vieną poezijos šviesos paslaptį.
Peržiūrėta: 24167
Kas sieja gyvenimą ir teatrą, teatrą ir gyvenimą? Galvosite skaitydami, klausydami dramos tekstų, žaisdami, žiūrėdami filmą apie lėlių teatrą „Kartais vaikiškos svajonės išsipildo“, kurdami savo dramos formų tekstus ar net spektakliuką. Galėsite mokytis priesaginių žodžių rašybos ir tiesioginės kalbos skyrybos, o žaisdami pateksite į rašymo, literatūros ir savo vaizduotės teatrą.
Peržiūrėta: 22695
Sporto slėnio aikštynuose – veikla, skatinanti skaityti ir klausytis tekstų apie sportą, žiūrėti animacinį filmą „Tai bent reportažas!“. Galėsite kurti savo tekstus sporto temomis, mokytis tarptautinių žodžių rašybos bei sudėtinio sakinio skyrybos, o sportiškai žaisdami – lavinti rašymo, literatūros pažinimo ir kūrybos gebėjimus. Mokydamiesi mąstysite, ką šiuolaikiniam žmogui galėtų reikšti antikinis posakis „Sveikame kūne – sveika siela“.
Peržiūrėta: 26954
Bendraamžių klubas – tai erdvė, kurioje galėsite pabūti su savo bendraamžiais iš skaitomų ir klausomų literatūros tekstų. Pažiūrėję animacinį filmą „Mūsų senis besmegenis“ pagal V. Račicko apsakymą, gilinsitės į bendraamžių jausmus. Galėsite sukurti savų tekstų apie draugus, patobulinti sudurtinių ir tradicinės rašybos žodžių rašybos bei įvairių atvejų skyrybos gebėjimus. Žaisdami ir mokydamiesi mąstysite, kaip išmokti branginti draugus ir išsaugoti bičiulystę.
Peržiūrėta: 29884