Gimtųjų namų raktas – lietuvių pasakojamoji tautosaka vakar, šiandien, rytoj. Skaitydami, klausydami, žaisdami aptarsite lietuvių sakmes, padavimus ir pasakas. Žiūrėdami animacinį filmą „Varpo pelkė“ suprasite, kas jungia padavimų laikus ir dabartį. Kursite savo tekstus, jungiančius tautosaką ir dabartį. Mokysitės rašyti priebalsius ir skirti vienarūšes sakinio dalis. Atlikdami užduotis mąstysite, kodėl kiekvienam žmogui svarbu turėti ir mylėti savo gimtuosius namus, o išvykus – skubėti sugrįžti.
Temos mokymosi objektai
Sukursite komiksą-stebuklų pasaką remdamiesi: 1) savo vaizduote arba lietuvių liaudies pasaka „Baltas vilkas“; 2) pasiūlytais komikso kūrimo elementais; 3) sugalvotais arba iš „Pagalbos“ skilties paimtais pasakotojo ir veikėjų žodžiais.
Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Naudodamiesi nurodyta schema apibūdinsite pasakos veikėjus, susiplanuosite ir parašysite rašinį apie pasakos veikėją.
Naudodamiesi minčių žemėlapio pasiūlytais elementais sudarysite klausimų žemėlapį, kuris padės iš vyresnio žmogaus paimti interviu apie pasakas.
Naudodamiesi sakmės modeliu sukursite sakmę apie šiuolaikinį daiktą.
Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu raštu parengsite vienos pasirinktos lietuvių pasakų knygos ir pasakos pristatymą.
Naudodamiesi laiško rašymo modeliu parašysite mandagų laišką pasirinktam lietuvių sakmės veikėjui ir papasakosite apie savo svajones.
Sukursite kvietimą vyresniam žmogui atvykti į klasės pasakų popietę ir paprašysite, kad šis sutiktų pasidalyti įspūdžiais, patirtais vaikystėje skaitant pasakas ir jų klausantis, o gal ir pasaką pasekti.