Išminties šaltinis (nr.: 34)

Išminties šaltinis trykšta iš lietuvių smulkiosios tautosakos versmės. Prisiminsite lietuvių patarles, priežodžius, garsažodžius, burtus skaitydami, klausydami tekstų, žiūrėdami mokinių spektaklį „Gandrai gandrai, apsuk ratą“, žaisdami. Mokysitės balsių rašybos ir kreipinio bei tiesioginės kalbos skyrybos. Kursite savo tekstus apie gamtą, žmogų ir išmintį. Mokydamiesi svarstysite, kodėl kiekvienam žmogui svarbu pažinti, suprasti ir tęsti savo tautos tradicijas.

Temos mokymosi objektai


Sukursite komiksą gamtos apsaugos tema.
Peržiūrėta: 4945

Sudarysite minčių žemėlapį rašiniui-aprašymui apie mišką.
Peržiūrėta: 1274

Laikydamiesi rašinio trinarės kompozicijos (įžanga, dėstymas, pabaiga) sukursite tikro ar įsivaizduojamo miško aprašymą. Išmoningai derinsite rašymo būdus (pasakoti ir samprotauti galite visose dalyse, o aprašymui daugiau dėmesio skirkite dėstymo dalyje), vartosite garsažodžių.
Peržiūrėta: 1987

Naudodamiesi laiško rašymo modeliu galėsite kūrybiškai parašyti mandagų laišką pasirinktam adresatui pasirinkto gyvūno vardu, keldami pasirinktą svarbią gamtosaugos problemą.
Peržiūrėta: 1681

Išsiaiškinsite arba pasikartosite, kaip nuosekliai paaiškinti ir užrašyti žaidimo instrukciją. Remdamiesi žaidimo užrašymo modeliu sudarysite pasirinkto žinomo ar pačių sukurto žaidimo instrukciją.
Peržiūrėta: 797

Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu galėsite raštu parengti pasirinktos lietuvių smulkiosios tautosakos knygos (patarlių, priežodžių, mįslių, greitakalbių, skaičiuočių ir kt. rinkinys) ar knygos su smulkiosios tautosakos intarpais (pvz., K. Borutos, P. Cvirkos, J. Jankaus, V. Petkevičiaus ar kt.) pristatymą.
Peržiūrėta: 1560

Išsiaiškinsite arba pasikartosite, kaip apibūdinti skaitytos knygos ar savo išgalvotą veikėją gyvūną, parašysite jo charakteristiką. Rašinyje vartosite siūlomų bibliotekojearba savo sukurtų vaizdingų posakių.
Peržiūrėta: 1231

Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Peržiūrėta: 1048