Perskaitę pateiktus kūrinius ar jų ištraukas mokysitės suprasti meninio pasaulio sąlygiškumą, lyginsite grožinį ir negrožinį tekstą, suprasite, kokį pasaulio vaizdą pateikia melų pasakos. Mokysitės pagrįsti nuomonę, atpažinti autoriaus tikslą, kūrinio ar jo ištraukos temą, pagrindinę mintį, atpažinsite kūrinio veiksmo vietą ir laiką.
Žaisdami leisitės į kelionę ieškoti Poezijos šaltinio. Pakeliui pasivaikščiosite po dvaro parką, apsilankysite vienoje gražiausių pavasario švenčių – Kaziuko mugėje ir pasidairysite po paslaptingą dvarą. Atlikdami užduotis mokysitės supraste poezijos kalbą, vaizdus ir prasmes.
Skaitydami lietuvių autorės kūrinį apie praeitį gilinsitės į mūsų tautos garbingą istoriją, ją aptarsite. Tada atliksite užduotis: mokysitės formuluoti teiginius, atpasakoti tekstą, atpažinti kūrinyje teigiamas vertybes. Perskaitę antikos mito ištrauką ir pažintinį tekstą ieškosite lietuvių ir antikos mitologijos panašumų bei skirtumų.
Skaitydami šio rinkinio tekstus susipažinsite su įvairiomis imtynėmis – olimpinės penkiakovės garbingomis kovomis,
Daubaro ir lokio ristynėmis, Mikės ir Juozapėlio dvikova ir mokysitės apibūdinti veikėjų savijautą, rasti pasakojimo grandinės pagrindines dalis, palyginsite skirtingų autorių kūrinius panašia tema.
Skaitydami tekstus turėsite galimybę palyginti savo ir kitų žmonių bendravimą su seneliais, mokysitės suprasti, kokią įtaką žmogui daro gimtinės gamta, analizuosite, kaip vaikai bendrauja su gyvūnais.
Skaitydami tekstus susipažinsite su žirgų sportu, galėsite palyginti skirtingų autorių pasakojimus apie žirgus bei žirgų sportą, mokysitės rasti reikiamą informaciją tekste, nuosekliai pasakoti, nustatyti pasakojimo veiksmo dalis, nusakyti temą, pagrindinę mintį, paaiškinti frazeologizmus, palyginimus, sinonimus.
Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis, mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, apibūdinti veikėjus, įvertinti pateiktų sakinių teisingumą, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio.
Rinkinyje pateikiami tekstai jus supažindins su Užgavėnių persirengėliais bei vaidinimais, kuriuose jie dalyvaudavo. Grožinės literatūros kūrinių ištraukos padės išmokti nusakyti temą, pagrindinę mintį, susipažinti su vaikų vaizduotės žaisme, prisiminti lietuvių tautosaką.
Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti svarbią informaciją, nusakyti temą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką, stebėsite, kaip kuriami veikėjų paveikslai; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius.
Skaitydami apie Ronjos ir Alisos nuotykius, taip pat „Bitutės“ žurnale skelbtą kelionės į Alpes aprašymą, mokysitės atrinkti svarbiausius tekste pasakomus dalykus, cituoti.
Skaitysite pateiktus tekstus ir mokysitės suformuluoti temą bei pagrindinę mintį, išmoksite skirti dalykinį ir grožinį tekstus. Išmoksite surasti tekste veiksmo laiko ir vietos nuorodas, mokysitės surasti meninės raiškos priemones, įvertinti teiginių teisingumą.
Kelionę pradėsite vienintelio Europoje lėlių vežimo teatro kiemelyje. Kartu su aktoriais pailsėdami ir vaidindami keliausite į teatro festivalį, kuris įvyks Palangoje. Atlikdami užduotis sužinosite lietuvių liaudies žaidimų, susipažinsite su po kaimą klajojančiais persirengėliais, sužinosite, kokie svajingi ir sumanūs prozos tekstų veikėjai, sužinosite teatro istoriją.
Skaitydami lietuvių autorių kūrinius apie praeitį gilinsitės į mūsų tautos garbingą istoriją, ją aptarsite, nusakysite kūrinių temą, pagrindinę mintį, įvertinsite teiginių teisingumą, mokysitės pagrįsti teiginius, parinkti tinkamas citatas.
Šis mokymosi objektas supažindins jus su drama. Klausydami tekstus sužinosite, kas yra teatras ir kuo ypatinga draminė kalba. Pasimokysite sukurti savo namų ar klasės teatrą. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip nusakyti teksto temą, problemą bei pagrindinę mintį. Mokėsite dramos kūrinį palyginti su kitais tautosakos ir grožinės literatūros tekstais.
Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, įvertinti jų teisingumą, nusakyti temą ir pagrindinę mintį. Atpasakosite įvykius pagal jų seką, savo kalboje mokysitės vartoti patarles bei priežodžius.
Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, apibūdinsite veikėjus, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, tinkamai vartosite frazeologizmus, skirsite temą nuo problemos.
Išklausę tekstus, mokysitės surasti ir įvertinti informaciją, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą, atpažinti menines priemones, grožinę literatūrą atskirti nuo negrožinių tekstų, tinkamai vartoti patarles ir priežodžius. Atlikę užduotis suprasite, kad liaudies pasaka gali būti susijusi ir su kitais tautosakos žanrais, mokėsite nusakyti veiksmo grandinę.