Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Kelionė prasideda Lietuvos mokykloje, kurioje vyksta raštingiausio moksleivio konkursas. Antrasis konkurso etapas vyksta Vasario 16-osios gimnazijoje Vokietijoje, o trečiasis – Čikagos lietuvių bendruomenėje. Atlikdami užduotis skaitysite Lietuvos ir kitų Europos šalių rašytojų kūrinių ištraukas, kuriose pasakojama apie jūsų bendraamžių džiaugsmą ir rūpesčius. Trečiame lygyje sužinosite, kaip lietuvių kalbą ir papročius stengiasi išsaugoti Amerikos lietuviai.
Peržiūrėta: 993

Pasižiūrėję animacinį filmą „Senas nebūtinai turi būti liūdnas“ mokėsite apibūdinti veikėjus, skirti temą ir pagrindinę mintį (idėją), teiginius pagrįsti tekstu. Galėsite atlikti kūrybinę užduotį „Vieno seno daikto istorija“.
Peržiūrėta: 1866

Skaitysite pateiktus tekstus ir mokysitės suformuluoti temą bei pagrindinę mintį, išmoksite skirti dalykinį ir grožinį tekstus. Išmoksite surasti tekste veiksmo laiko ir vietos nuorodas, mokysitės surasti meninės raiškos priemones, įvertinti teiginių teisingumą.
Peržiūrėta: 1196

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, apibūdinsite veikėjus, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, tinkamai vartosite frazeologizmus, skirsite temą nuo problemos.
Peržiūrėta: 1197

Pažiūrėję pagal Vytauto Račicko apsakymą sukurtą animacinį filmą „Mūsų senis besmegenis“, gilinsitės į kūrinio pasakotojo pasaulį, veikėjus, detalių prasmę, prisiminsite literatūrines sąvokas (tema, veiksmo vieta, laikas, veikėjas, pasakotojas, pagrindinė mintis). Naudodamiesi užduočių lapu, atidžiau tyrinėsite ir vertinsite animacinį filmą.
Peržiūrėta: 1473

Išklausę tekstus, mokysitės surasti ir įvertinti informaciją, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą, atpažinti menines priemones, grožinę literatūrą atskirti nuo negrožinių tekstų, tinkamai vartoti patarles ir priežodžius. Atlikę užduotis suprasite, kad liaudies pasaka gali būti susijusi ir su kitais tautosakos žanrais, mokėsite nusakyti veiksmo grandinę.
Peržiūrėta: 1296

Skaitydami pasakas bei jų ištraukas išmoksite skirti literatūrinę ir liaudies pasakas. Susipažinsite ne tik su klasikinėmis pasakomis, bet ir su šiuolaikinių autorių kūriniais. Išmoksite apibūdinti pasakos veikėją, susipažinsite su kūrinio kompozicija. Išmoksite skirti temą ir pagrindinę mintį. Mokysitės apibūdinti pasakos veikėją.
Peržiūrėta: 1902

Pažiūrėję animacinį filmą „Ką kuždėjo Nidos kopa?“ prisiminsite pasakojimo sandarą, mokėsite apibūdinti veikėjus, skirti temą ir pagrindinę mintį, suprasti perkeltines vaizdų reikšmes.
Peržiūrėta: 1998

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, veiksmo vietą, skirti temą ir pagrindinę mintį. Atlikę užduotis, suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo dalykinės.
Peržiūrėta: 2670
Pasirinkite veiklos sritis: