Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite stebuklinę pasaką.

Peržiūrėta: 760

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus sukursite pasakojimą apie įvykusią ar įsivaizduojamą kelionę ir vaizdingai aprašysite žmogų. Siekdami įtaigumo ir vaizdingumo, galite pasinaudoti pagalba.

Peržiūrėta: 740

Pasirinkę aplinką, veikėjus ir daiktus, sukursite interviu su sportininku.

Peržiūrėta: 861

Prisiminkite, kas būdinga pasakojimui ir meniniam aprašymui. Pasirinkite aplinką, veikėjus ir detales. Sukurkite pasakojimą su įžanga, dėstymu ir pabaiga apie išvyką į Gedimino arba Trakų pilį. Į pasakojimą įterpkite meninį pilies aprašymą. Jis bus įtaigesnis, jei vartosite pagalbos skiltyje siūlomus žodžių junginius su būdvardžiais ir dalyviais.

Peržiūrėta: 812

Sukursite juokingą pasakojimą arba melų pasaką.

Peržiūrėta: 785

Žaisdami išmoksite įtaigiai pasakoti nuotykius, į pasakojimą įterpti dialogų, vartoti mandagumo frazes ir palyginimus.

Peržiūrėta: 1034

Sukursite pasakojimą apie tai, kaip vaikas, mėgęs rašyti eilėraščius, tapo žinomu poetu. Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus užrašysite šią sėkmės istoriją įterpdami į ją savo sukurtų eilėraščių. Siekdami įtaigumo ir vaizdingumo galite pasinaudoti pagalba.

Peržiūrėta: 710

Pasirinkdami aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite šiuolaikinę pasaką.

Peržiūrėta: 1486

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti svarbią informaciją, nusakyti temą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką, stebėsite, kaip kuriami veikėjų paveikslai; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius.
Peržiūrėta: 762

Čia rasite trijų lygių įgarsintus diktantus – rišlius tekstus, parengtus pagal Kazio Grigo straipsnį apie mįsles ir „Senovinį kalendorių“. Šie diktantai skirti mokyti(s) bei pakartoti ilgųjų ir trumpųjų balsių rašybą įvairiose žodžių dalyse. Taip pat galėsite daugiau sužinoti apie lietuvių liaudies mįslių kilmę, apie akmenį ir jo vietą lietuvių pasaulėjautoje.
Peržiūrėta: 5852

Čia rasite trijų lygių įgarsintus tekstus – diktantus, kuriuos rašydami galėsite mokytis ir kartoti priesaginių veiksmažodžių, laipsnių priesagų ir prieveiksmių rašybą.
Peržiūrėta: 1299

Rašydami šiuos diktantus mokysitės supanašėjusių ir susiliejusių priebalsių rašybos.
Peržiūrėta: 1914

Čia rasite trijų lygių skirtingos apimties įgarsintus tekstus – diktantus, parengtus pagal lietuvių literatūros klasikų Vinco Krėvės ir Petro Cvirkos kūrinius vaikams – apsakymus „Galvažudys“ ir „Vaikų karas“. Rašydami diktuojamus tekstus galėsite mokytis ar kartoti sudurtinių žodžių rašybą, taip pat sužinosite, kaip anksčiau gyveno, dirbo, mokėsi, bendravo jūsų bendraamžiai, turėsite galimybę prisiminti galbūt jau skaitytus kūrinius, jų herojus.
Peržiūrėta: 2529

Čia rasite trijų lygių įgarsintus diktantus, parengtus pagal Dalios Dilytės knygą „Heladės šviesa“ bei Stanislovo Stonkaus „Olimpiją“. Galėsite ne tik pakartoti dažnesnių tarptautinių žodžių rašybą, bet ir sužinoti, kaip senovės Graikijoje vykdavo olimpinės žaidynės ir kokios olimpiados tradicijos yra šiandien.
Peržiūrėta: 2007

Rašydami šiuos diktantus mokysitės įvardžiuotinių būdvardžių galūnių rašybos.
Peržiūrėta: 2482

Rašydami šiuos diktantus mokysitės daiktavardžių ir būdvardžių įvairių linksnių galūnių rašybos.
Peržiūrėta: 3604

Rašydami šiuos diktantus mokysitės daiktavardžių, būdvardžių ir veiksmažodžių priesagų rašybos.
Peržiūrėta: 1464

Rašydami šiuos diktantus mokysitės, kartosite įvairių veiksmažodžio formų galūnių rašybą.
Peržiūrėta: 1609

Rašydami šiuos diktantus mokysitės nosinių balsių rašybos žodžių šaknyse.
Peržiūrėta: 19818

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti įdomius faktus, svarbią informaciją, nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, planuoti, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius, paaiškinsite perkeltinės reikšmės posakį.
Peržiūrėta: 750
Pasirinkite veiklos sritis: