Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Naudodamiesi nurodyta schema apibūdinsite pasakos veikėjus, susiplanuosite ir parašysite rašinį apie pasakos veikėją.
Peržiūrėta: 1316

Čia rasite trijų lygių įgarsintus tekstus – diktantus, kuriuos rašydami galėsite mokytis ir kartoti priesaginių veiksmažodžių, laipsnių priesagų ir prieveiksmių rašybą.
Peržiūrėta: 1303

Skaitydami pažintinius ir grožinius tekstus, susijusius su smulkiąja tautosaka, mokysitės pastebėti kalbos vaizdingumą, pajusti poezijos grožį, atpažinti teigiamas vertybes.
Peržiūrėta: 1294

Žaisdami išmoksite prieveiksmių ir veiksmažodžių priesagų rašybos.
Peržiūrėta: 1286

Naudodamiesi šablonu sukursite pasakojimą apie nebūtą atsitikimą jums einant į mokyklą ar grįžtant iš jos. Rašydami prisiminsite pasakojimo sandarą: užuomazga, veiksmo eiga, kulminacija, atomazga. Jei su klasės draugais sukursite daugiau nebūtų istorijų, jas galėsite susegti į klasės fantastinių istorijų knygą.
Peržiūrėta: 1281

Išklausę tekstus, mokysitės surasti ir įvertinti informaciją, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą, atpažinti menines priemones, grožinę literatūrą atskirti nuo negrožinių tekstų, tinkamai vartoti patarles ir priežodžius. Atlikę užduotis suprasite, kad liaudies pasaka gali būti susijusi ir su kitais tautosakos žanrais, mokėsite nusakyti veiksmo grandinę.
Peržiūrėta: 1218

Pažiūrėję animacinį filmą „Spalvotas vaikystės vėjas“ sužinosite, kas gali paskatinti poetą sukurti eilėraštį, mokėsite apibūdinti veikėjus, parinkti teiginiams argumentus. Galėsite atlikti kūrybinę užduotį „Eilėraščio link“.
Peržiūrėta: 1211

Sudarysite minčių žemėlapį rašiniui-aprašymui apie mišką.

Peržiūrėta: 1209

Klausydamiesi pažintinių ir meninių prozos bei poezijos kūrinių ištraukų, mokysitės atidžiai klausyti ir atlikti teksto suvokimo užduotis, suprasite šių kūrinių sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus, nagrinėsite išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę, mokysitės nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį.
Peržiūrėta: 1189

Žaisdami išmoksite apibūdinti veikėjus, jų poelgius, mintis, suprasite aforizmų prasmę.
Peržiūrėta: 1189

Sukursite oficialų skelbimą ir jame pranešite apie teminį renginį, pavyzdžiui, Kaukių pokylį, Užgavėnes, Išradingiausios klasės konkursą, Juokų dieną... Prisiminsite, kad informaciniame tekste svarbiausia – aiškumas, tikslumas, konkretumas, nors galėsite skelbimą paįvairinti viena įdomesne detale: nurodyti programą arba įdėti ištraukų iš įžymių žmonių kūrybos, išryškinti svarbiausius žodžius arba rašyti skirtingomis raidėmis...
Peržiūrėta: 1156

Žaisdami išsiaiškinsite, kuo skiriasi smulkiosios tautosakos žanrai: mįslės, minklės, greitakalbės, skaičiuotės, juokavimai, gamtos garsų pamėgdžiojimai, priežodžiai, patarlės, oro spėjimai, burtai. Sužinosite, kaip lietuviai švenčia Užgavėnes, Sekmines, Kūčias.
Peržiūrėta: 1155

Išsiaiškinsite arba pasikartosite, kaip apibūdinti skaitytos knygos ar savo išgalvotą veikėją gyvūną, parašysite jo charakteristiką. Rašinyje vartosite siūlomų bibliotekojearba savo sukurtų vaizdingų posakių.
Peržiūrėta: 1154

Įterpdami smulkiosios tautosakos kūrinių sukursite pasakojimą apie išmintį ir pasaulio pažinimą.

Peržiūrėta: 1152

Naudodamiesi minčių žemėlapio pasiūlytais elementais sudarysite klausimų žemėlapį, kuris padės iš vyresnio žmogaus paimti interviu apie pasakas.

Peržiūrėta: 1150

Sukursite kvietimą pasakos veikėjui į savo gimtadienio šventę.
Peržiūrėta: 1141

Žaisdami išsiaiškinsite, kuo skiriasi pasakojamosios tautosakos žanrai: padavimas, mitologinės ir pasaulio sukūrimo sakmės. Išmoksite apibūdinti kūrinio veiksmą, vietą ir veikėjus.
Peržiūrėta: 1140

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, apibūdinsite veikėjus, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, tinkamai vartosite frazeologizmus, skirsite temą nuo problemos.
Peržiūrėta: 1136

Skaitysite pateiktus tekstus ir mokysitės suformuluoti temą bei pagrindinę mintį, išmoksite skirti dalykinį ir grožinį tekstus. Išmoksite surasti tekste veiksmo laiko ir vietos nuorodas, mokysitės surasti meninės raiškos priemones, įvertinti teiginių teisingumą.
Peržiūrėta: 1124

Išanalizuosite perskaitytą eilėraštį, teiginius pagrįsite. Argumentuodami parinksite citatų.
Peržiūrėta: 1123
Pasirinkite veiklos sritis: