Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, apibūdinti vyksmo erdvę ir laiką, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, skirsite teiginį nuo argumento, temą nuo pagrindinės minties.
Peržiūrėta: 663

Skaitydami formulinę pasaką, humoristinį prozos tekstą ir eilėraštį, mokysitės suvokti humoristinio teksto prasmę, vertybes ir struktūrą, vertinti juokingą įvykį, žodžių žaismą eilėraštyje.
Peržiūrėta: 553

Mokysitės suvokti klausomus tekstus, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio, nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, atpažinti faktus, tekste teigiamas vertybes, nusakyti veikėjų požiūrį į gyvenimą.
Peržiūrėta: 976

Skaitydami apie Ronjos ir Alisos nuotykius, taip pat „Bitutės“ žurnale skelbtą kelionės į Alpes aprašymą, mokysitės atrinkti svarbiausius tekste pasakomus dalykus, cituoti.
Peržiūrėta: 670

Skaitydami poeziją ir apie poeziją mokysitės lyginti šiuolaikinius ir klasika tapusius eilėraščius, gilinsitės į poetinę kalbą.
Peržiūrėta: 663

Klausydamiesi tekstų sužinosite, ką poetas Valdemaras Kukulas prisimena iš savo vaikystės, kaip vertina poeziją vaikams. Paklausysite eilėraščio ir susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip atskirti žmogaus biografijos faktą nuo charakterio savybės. Apibūdinsite eilėraščio žmogų, nusakysite nuotaiką, paaiškinsite pavadinimą. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 656

Skaitydami literatūrinių pasakų ištraukas mokysitės jas lyginti su liaudies pasakomis, nusakyti temą ir pagrindinę mintį.
Peržiūrėta: 1373

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, atpasakoti įvykius pagal jų seką, skirti temą ir pagrindinę mintį. Suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo negrožinės, mokysitės apibūdinti meninę raišką.
Peržiūrėta: 1755

Sukursite šauniausio ir gabiausio jūsų pažįstamo bendraamžio charakteristiką žinių viktorinos organizatoriams.
Peržiūrėta: 605

Atlikdami šias užduotis mokysitės ilgųjų ir trumpųjų balsių įvairiose žodžių dalyse rašybos.
Peržiūrėta: 3881

Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal Siuzanos Kulidž (Susan Coolidge) knygą „Ką nuveikė Keitė“, Mato Grigonio „200 žaidimų“ ir Fridriko Erlingssono „Benjaminą Balandį“. Prie kiekvieno nevienodos apimties teksto rasite ir skirtingas užduotis: I bei II lygio tekstuose teks įrašyti praleistas raides veiksmažodžių ir prieveiksmių priesagose, III lygio – prisiminti laipsnių priesagų rašybą. Taip pat turėsite galimybę išmokti (ar prisiminti) vieną žaidimą, paskaityti apie tai, kokius smagius žaidimus žaidžia vaikų pamėgtų knygų herojai.
Peržiūrėta: 1413

Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis įvairių priebalsių supanašėjimo ir susiliejimo atvejų rašybos arba ją pakartoti. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistais priebalsiais, kuriuos reikia pasirinkti.
Peržiūrėta: 2954

Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių rašytojų kūrinius vaikams – Petro Cvirkos „Vaikų karą“ ir Vytauto Račicko „Šlepetę“. Šiuose tekstuose rasite sudurtinius žodžius su praleistomis raidėmis – jas reikės parinkti ir įrašyti.
Peržiūrėta: 1270

Čia rasite trijų lygių užduotis, kurios padės mokytis ar pakartoti tarptautinių žodžių rašybą. I lygio užduotį sudaro atskiri sakiniai, kuriuos sieja viena – sporto – tema. II ir III lygio užduotys – rišlūs tekstai, parengti pagal Dalios Dilytės knygą „Heladės šviesa“. Juos skaitydami galėsite ne tik mokytis dažnesnių tarptautinių žodžių rašybos, bet ir sužinoti, kaip senovės Graikijoje vykdavo olimpinės žaidynės.
Peržiūrėta: 2202

Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis įvardžiuotinių būdvardžių galūnių rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis raidėmis, kurias reikia įrašyti.
Peržiūrėta: 3960

Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis daiktavardžių ir būdvardžių įvairių linksnių galūnių rašybos arba ją pakartoti. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis galūnėmis ar raidėmis jose, kurias reikia įrašyti.
Peržiūrėta: 2268

Atlikdami šias užduotis mokysitės daiktavardžių, būdvardžių ir veiksmažodžių priesagų rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai, kurių žodžiuose yra praleistų raidžių. Jas reikės parinkti iš pateiktųjų.
Peržiūrėta: 1363

Atlikdami šias užduotis mokysitės įvairių veiksmažodžio formų galūnių rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis raidėmis, kurias reikia įrašyti. I ir II lygio užduotyse rasite Martyno Vainilaičio ir Ramutės Skučaitės eilėraščius. III lygio užduotyje pateikiamas interviu su poete R. Skučaite.
Peržiūrėta: 1625

Atlikdami šias užduotis mokysitės nosinių balsių rašybos žodžių šaknyse. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis balsėmis, kurias reikia įrašyti.
Peržiūrėta: 5926

Išanalizuosite perskaitytą eilėraštį, teiginius pagrįsite. Argumentuodami parinksite citatų.
Peržiūrėta: 987
Pasirinkite veiklos sritis: