Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Rašydami šiuos diktantus mokysitės, kartosite įvairių veiksmažodžio formų galūnių rašybą.
Peržiūrėta: 1598

Pažiūrėję animacinį filmą pagal padavimą, galėsite atlikti keturias filmo ir padavimo suvokimo užduotis. Naudodamiesi užduočių lapais, parengsite įsivaizduojamą ekskursiją draugams, užrašysite tėvų ar senelių papasakotą padavimą, sukursite padavimą patys.
Peržiūrėta: 1640

Klausydamiesi pažintinių, meninių prozos bei poezijos tekstų ir atlikdami užduotis, mokysitės įsiminti svarbiausius dalykus apie lietuvių smulkiąją tautosaką. Atidžiai išklausysite menine kalba parašytų tekstų, suprasite jų sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus. Mokysitės nagrinėti išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę.
Peržiūrėta: 1649

Žaisdami ne tik mokysitės priebalsių rašybos, bet ir sutiksite senovės lietuvių požemio, žemės ir dangaus erdvės mitinių būtybių ir dievybių. I lygyje spruksite nuo Velnio – požemio valdovo, Baubo – naktinės būtybės, Maumo – šulinio šmėklos, Kauko – namų turtų sergėtojo. II lygyje sutiksite raganą – klastingąją kerėtoją, laumę – vandenų dievaitę, Giraitį – miško medžių globėją, Bubilą – linksmybių dievą. III lygyje šeimininkaus Saulė – gyvybės motina, Mėnulis – laiko dievaitis, Aušrinė – Saulės pagalbininkė, Perkūnas – griaustinio, žaibų ir audros dievas.
Peržiūrėta: 1662

Sukursite komiksą apie nuotykius negyvenamoje saloje. Galite naudotis pagalba.

Peržiūrėta: 1701

Čia rasite trijų lygių žodžių pratimus po 20 žodžių (I lygyje – priesaginius veiksmažodžius, II – laiko, būdo ir vietos prieveiksmius, III – įvairių laipsnių būdvardžius, taip pat priesaginius veiksmažodžius ir prieveiksmius). Atlikdami šias užduotis turėsite parinkti trūkstamas raides pateiktiems žodžiams ir taip mokysitės ar kartosite priesaginių veiksmažodžių, prieveiksmių, laipsnių priesagų rašybą.
Peržiūrėta: 1702

Žaisdami ne tik pagilinsite veiksmažodžių galūnių rašybos įgūdžius, bet ir paklaidžiosite po Paryžiaus, Vilniaus ir Lietuvos kaimo rugių lauko labirintus, sutiksite Juozo Erlicko ir Sigito Gedos poezijos personažų.
Peržiūrėta: 1717

Pasižiūrėję animacinį filmą „Senas nebūtinai turi būti liūdnas“ mokėsite apibūdinti veikėjus, skirti temą ir pagrindinę mintį (idėją), teiginius pagrįsti tekstu. Galėsite atlikti kūrybinę užduotį „Vieno seno daikto istorija“.
Peržiūrėta: 1770

Čia pasimokysite rasti ir išskirti vienarūšes sakinio dalis ir sudėtinių sakinių dėmenis.
Peržiūrėta: 1780

Skaitydami pasakas bei jų ištraukas išmoksite skirti literatūrinę ir liaudies pasakas. Susipažinsite ne tik su klasikinėmis pasakomis, bet ir su šiuolaikinių autorių kūriniais. Išmoksite apibūdinti pasakos veikėją, susipažinsite su kūrinio kompozicija. Išmoksite skirti temą ir pagrindinę mintį. Mokysitės apibūdinti pasakos veikėją.
Peržiūrėta: 1827

Žaisdami patirsite nuotykių kaip Astridos Lindgren herojai ir išmoksite rašyti daiktavardžių ir būdvardžių priesagas.
Peržiūrėta: 1829

Atlikdami šias užduotis mokysitės įvairių veiksmažodžio formų galūnių rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis raidėmis, kurias reikia įrašyti. I ir II lygio užduotyse rasite Martyno Vainilaičio ir Ramutės Skučaitės eilėraščius. III lygio užduotyje pateikiamas interviu su poete R. Skučaite.
Peržiūrėta: 1855

Laikydamiesi rašinio trinarės kompozicijos (įžanga, dėstymas, pabaiga) sukursite tikro ar įsivaizduojamo miško aprašymą. Išmoningai derinsite rašymo būdus (pasakoti ir samprotauti galite visose dalyse, o aprašymui daugiau dėmesio skirkite dėstymo dalyje), vartosite garsažodžių.
Peržiūrėta: 1867

Parašysite laišką nusiminusiam draugui ar draugei ir padėsite įveikti liūdesį.
Peržiūrėta: 1890

Rašydami šiuos diktantus mokysitės supanašėjusių ir susiliejusių priebalsių rašybos.
Peržiūrėta: 1905

Pažiūrėję animacinį filmą „Ką kuždėjo Nidos kopa?“ prisiminsite pasakojimo sandarą, mokėsite apibūdinti veikėjus, skirti temą ir pagrindinę mintį, suprasti perkeltines vaizdų reikšmes.
Peržiūrėta: 1911

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, atpasakoti įvykius pagal jų seką, skirti temą ir pagrindinę mintį. Suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo negrožinės, mokysitės apibūdinti meninę raišką.
Peržiūrėta: 1912

Vandens pramogų parko labirinte jūsų laukia daiktavardžių ir būdvardžių galūnių rašybos užduotys, linksmuosiuose kalneliuose – įvardžiuotinių būdvardžių rašybos išbandymas, bobslėjaus trasoje reikės įveikti įvairius daiktavardžių ir būdvardžių rašybos sunkumus.
Peržiūrėta: 1926

Palyginsite literatūrinės pasakos veikėją su liaudies pasakos veikėju, pritardami pateiktiems teiginiams arba juos paneigdami.
Peržiūrėta: 1959

Žaisdami „Labirintą“ kartu su linksmu žiurkėnu keliausite po futbolo stadioną, kuriame vyksta ritinio varžybos, skriesite motociklų kroso trasa, stebėsite įspūdingus riedlentininkų triukus. Keliaudami labirintais išmoksite rašyti lietuviškus ir nelietuviškus (tarptautinius) žodžius.
Peržiūrėta: 1976
Pasirinkite veiklos sritis: