Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Sukursite komiksą apie kelionę laiku į antiką, viduramžius, ateitį.

Peržiūrėta: 1778

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, nusakyti eilėraščio žmogaus būsenas, suprasti tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, skirti teiginius nuo argumentų ir juos pagrįsti citatomis. Žinosite, kaip atskirti meninę kalbą nuo dalykinės, atpažinsite tekste teigiamas vertybes.
Peržiūrėta: 951

Atlikdami užduotis mokysitės tiesioginės kalbos skyrybos. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal nuotaikingą Rimanto Černiausko knygą „Slieko pasaka“.
Peržiūrėta: 3348

Atlikdami šias užduotis mokysitės daiktavardžių, būdvardžių ir veiksmažodžių priesagų rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai, kurių žodžiuose yra praleistų raidžių. Jas reikės parinkti iš pateiktųjų.
Peržiūrėta: 1793

Skaitydami literatūrinių pasakų ištraukas mokysitės jas lyginti su liaudies pasakomis, nusakyti temą ir pagrindinę mintį.
Peržiūrėta: 1723

Skaitydami ištraukas iš grožinės literatūros kūrinių mokysitės suprasti save ir bendraamžius bei su jais bendrauti, prisiminsite tautosakos pasakojimus ir iš jų pasimokysite gyvenimo tiesų, suprasite, kaip reikia bendrauti su neįgaliu draugu.
Peržiūrėta: 1290

Žaisdami sužinosite, kuo įdomus senovės Graikijos dievų ir didvyrių pasaulis, kartu su Nojumi plauksite arka ir gelbėsitės nuo pasaulinio tvano, o užsukę į XIX amžiaus Lietuvos kaimą suprasite, kodėl reikia atsikratyti blogio.
Peržiūrėta: 876

Žiūrėdami animacinį filmą pagal Birutės Baltrušaitytės apsakymą „Jogaila prie Baltijos“ galėsite gilintis į sukurtą karaliaus Jogailos vidinį pasaulį, susipažinsite su istorinio kūrinio bruožais. Naudodamiesi užduočių lapu patys pasimokysite kurti istorinių asmenybių monologus.
Peržiūrėta: 1194

Perskaitę šiuolaikinių lietuvių rašytojų – Vytautės Žilinskaitės bei Gendručio Morkūno – kūrinių ištraukas ir straipsnį iš žurnalo „Bitutė“, atliksite užduotis, kurios mokys pažinti veikėjus, apibendrinti, kas tekstu norima pasakyti.
Peržiūrėta: 972

Naudodamiesi laiško rašymo modeliu galėsite kūrybiškai parašyti mandagų laišką pasirinktam adresatui pasirinkto gyvūno vardu, keldami pasirinktą svarbią gamtosaugos problemą.
Peržiūrėta: 1969

Įterpdami smulkiosios tautosakos kūrinių sukursite pasakojimą apie išmintį ir pasaulio pažinimą.

Peržiūrėta: 1434

Pažiūrėję animacinį filmą „Tai bent reportažas!“ pagal Daivos Vaitkevičiūtės knygą „Trise prieš mafiją“ susipažinsite su televizijos reportažo žanru, mokysitės pastebėti kalbos klaidas ir suprasti kūrinyje akcentuojamus svarbiausius dalykus. Naudodamiesi užduočių lapu sukursite savo komandos atributiką.
Peržiūrėta: 1669

Žaisdami leisitės į kelionę ieškoti Poezijos šaltinio. Pakeliui pasivaikščiosite po dvaro parką, apsilankysite vienoje gražiausių pavasario švenčių – Kaziuko mugėje ir pasidairysite po paslaptingą dvarą. Atlikdami užduotis mokysitės supraste poezijos kalbą, vaizdus ir prasmes.
Peržiūrėta: 872

Klausydamiesi pažintinių ir meninių prozos bei poezijos kūrinių ištraukų, mokysitės atidžiai klausyti ir atlikti teksto suvokimo užduotis, suprasite šių kūrinių sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus, nagrinėsite išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę, mokysitės nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį.
Peržiūrėta: 1377

Žiūrėdami spektakliuką „Gandrai gandrai, apsuk ratą“ susipažinsite su kai kuriais lietuvių tautosakos žanrais, praturtinsite savo žodyną. Atlikdami užduotis mokysitės nuosekliai pasakoti, suprasti kūrinio temą, veikėjus, pagrindinę mintį. Užduočių lape aprašysite pasaulį, matomą gandro akimis, sukursite trumpą vaidinimą pagal lietuvių smulkiąją tautosaką.
Peržiūrėta: 1030

Pažiūrėję animacinį filmą „Ar jūs žinot tą dainelę?“ suprasite, kas kelia juoką kūrinyje, atpažinsite kalbines raiškos priemones, padedančias kurti juokingą tekstą, susipažinsite su nebyliojo kino bruožais, savarankiškai sukursite scenarijų nebyliajam kinui.
Peržiūrėta: 1272

Rašydami šiuos diktantus mokysitės daiktavardžių ir būdvardžių įvairių linksnių galūnių rašybos.
Peržiūrėta: 4987

Žaisdami išmoksite apibūdinti veikėjus, jų poelgius, mintis, suprasite aforizmų prasmę.
Peržiūrėta: 1393

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, atpasakoti įvykius pagal jų seką, skirti temą ir pagrindinę mintį. Suprasite tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinsite, kurie įvykiai tikri, o kurie pramanyti, atskirsite grožinę literatūrą nuo negrožinės, mokysitės apibūdinti meninę raišką.
Peržiūrėta: 2226

Žaisdami mokysitės sudurtinių žodžių rašybos, klaidžiosite Kernavės piliakalnių labirintais, mokyklos koridoriuose susidursite su robotukais, kartu su skautais linksminsitės nuotykių parke.
Peržiūrėta: 1549
Pasirinkite veiklos sritis: