Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Čia rasite trijų lygių užduotis – senųjų vaidybinių lietuvių liaudies žaidimų „Varna“, „Medžiotojas“ ir „Aveles ganyti“ tekstus, kuriuose reikės rasti ir išskirti tiesioginę kalbą. Galbūt susidomėsite senaisiais liaudies žaidimais ir išmoksite juos žaisti? Tuomet užduočių nauda būtų dvejopa...
Peržiūrėta: 189

Naudodamiesi nurodyta schema apibūdinsite pasakos veikėjus, susiplanuosite ir parašysite rašinį apie pasakos veikėją.
Peržiūrėta: 190

Čia rasite trijų lygių įgarsintus diktantus, parengtus pagal Dalios Dilytės knygą „Heladės šviesa“ bei Stanislovo Stonkaus „Olimpiją“. Galėsite ne tik pakartoti dažnesnių tarptautinių žodžių rašybą, bet ir sužinoti, kaip senovės Graikijoje vykdavo olimpinės žaidynės ir kokios olimpiados tradicijos yra šiandien.
Peržiūrėta: 192

Palyginsite literatūrinės pasakos veikėją su liaudies pasakos veikėju, pritardami pateiktiems teiginiams arba juos paneigdami.
Peržiūrėta: 194

Sukursite komiksą apie mokinių draugystę, pagalbą mokantis ar sprendžiant kitas problemas.

Peržiūrėta: 198

Naudodamiesi minčių žemėlapio pasiūlytais elementais sudarysite klausimų žemėlapį, kuris padės iš vyresnio žmogaus paimti interviu apie pasakas.

Peržiūrėta: 201

Pažiūrėję pagal Vytauto Račicko apsakymą sukurtą animacinį filmą „Mūsų senis besmegenis“, gilinsitės į kūrinio pasakotojo pasaulį, veikėjus, detalių prasmę, prisiminsite literatūrines sąvokas (tema, veiksmo vieta, laikas, veikėjas, pasakotojas, pagrindinė mintis). Naudodamiesi užduočių lapu, atidžiau tyrinėsite ir vertinsite animacinį filmą.
Peržiūrėta: 202

Skaitydami literatūrinių pasakų ištraukas mokysitės jas lyginti su liaudies pasakomis, nusakyti temą ir pagrindinę mintį.
Peržiūrėta: 203

Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių rašytojų kūrinius vaikams – Petro Cvirkos „Vaikų karą“ ir Vytauto Račicko „Šlepetę“. Šiuose tekstuose rasite sudurtinius žodžius su praleistomis raidėmis – jas reikės parinkti ir įrašyti.
Peržiūrėta: 204

Žaisdami išmoksite prieveiksmių ir veiksmažodžių priesagų rašybos.
Peržiūrėta: 205

Rašydami šiuos diktantus mokysitės įvardžiuotinių būdvardžių galūnių rašybos.
Peržiūrėta: 206

Žaisdami ne tik mokysitės priebalsių rašybos, bet ir sutiksite senovės lietuvių požemio, žemės ir dangaus erdvės mitinių būtybių ir dievybių. I lygyje spruksite nuo Velnio – požemio valdovo, Baubo – naktinės būtybės, Maumo – šulinio šmėklos, Kauko – namų turtų sergėtojo. II lygyje sutiksite raganą – klastingąją kerėtoją, laumę – vandenų dievaitę, Giraitį – miško medžių globėją, Bubilą – linksmybių dievą. III lygyje šeimininkaus Saulė – gyvybės motina, Mėnulis – laiko dievaitis, Aušrinė – Saulės pagalbininkė, Perkūnas – griaustinio, žaibų ir audros dievas.
Peržiūrėta: 210

Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu galėsite raštu parengti pasirinktos lietuvių smulkiosios tautosakos knygos (patarlių, priežodžių, mįslių, greitakalbių, skaičiuočių ir kt. rinkinys) ar knygos su smulkiosios tautosakos intarpais (pvz., K. Borutos, P. Cvirkos, J. Jankaus, V. Petkevičiaus ar kt.) pristatymą.
Peržiūrėta: 212

Prisiminkite, kas būdinga pasakojimui ir meniniam aprašymui. Pasirinkite aplinką, veikėjus ir detales. Sukurkite pasakojimą su įžanga, dėstymu ir pabaiga apie išvyką į Gedimino arba Trakų pilį. Į pasakojimą įterpkite meninį pilies aprašymą. Jis bus įtaigesnis, jei vartosite pagalbos skiltyje siūlomus žodžių junginius su būdvardžiais ir dalyviais.

Peržiūrėta: 212

Žaisdami „Labirintą“ kartu su linksmu žiurkėnu keliausite po futbolo stadioną, kuriame vyksta ritinio varžybos, skriesite motociklų kroso trasa, stebėsite įspūdingus riedlentininkų triukus. Keliaudami labirintais išmoksite rašyti lietuviškus ir nelietuviškus (tarptautinius) žodžius.
Peržiūrėta: 219

Žaisdami ne tik mokysitės būdvardžių galūnių rašybos, bet ir kartu su mitinėmis būtybėmis keliausite senovės Graikijos labirintais. I lygyje jūrų dievo rūmų labirinte sutiksite Poseidoną ir jo žmoną deivę Amfitridę, skriejančią jūros žirgu, Nereidę, jūrų nimfą, kuri verpia auksine verpste, ir Tritoną, Poseidono sūnų, apaugusį žaliais plaukais ir turintį delfino uodegą. II lygyje reikės bėgti nuo Minotauro – siaubingos pabaisos žmogaus liemeniu ir jaučio galva, Cerberio – trigalvio šuns, saugančio pomirtinės Hado karalystės duris, Kentauro – miškų demono, primenančio ir žmogų, ir arklį, Gorgonės, turinčios iltis ir gyvates vietoj plaukų. III lygyje sutiksite grožio deivę Afroditę, vyno dievą Dionisą, likimo deivę Moirą, dievų pasiuntinį Hermį.
Peržiūrėta: 219

Žaisdami mokysitės sudurtinių žodžių rašybos, klaidžiosite Kernavės piliakalnių labirintais, mokyklos koridoriuose susidursite su robotukais, kartu su skautais linksminsitės nuotykių parke.
Peržiūrėta: 230

Rašydami šiuos diktantus mokysitės supanašėjusių ir susiliejusių priebalsių rašybos.
Peržiūrėta: 231

Žaisdami patirsite nuotykių kaip Astridos Lindgren herojai ir išmoksite rašyti daiktavardžių ir būdvardžių priesagas.
Peržiūrėta: 231

Pažiūrėję animacinį filmą „Ką kuždėjo Nidos kopa?“ prisiminsite pasakojimo sandarą, mokėsite apibūdinti veikėjus, skirti temą ir pagrindinę mintį, suprasti perkeltines vaizdų reikšmes.
Peržiūrėta: 231
Pasirinkite veiklos sritis: