Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Žaisdami mokysitės sudurtinių žodžių rašybos, klaidžiosite Kernavės piliakalnių labirintais, mokyklos koridoriuose susidursite su robotukais, kartu su skautais linksminsitės nuotykių parke.
Peržiūrėta: 2141

Pažiūrėję pagal Vytauto Račicko apsakymą sukurtą animacinį filmą „Mūsų senis besmegenis“, gilinsitės į kūrinio pasakotojo pasaulį, veikėjus, detalių prasmę, prisiminsite literatūrines sąvokas (tema, veiksmo vieta, laikas, veikėjas, pasakotojas, pagrindinė mintis). Naudodamiesi užduočių lapu, atidžiau tyrinėsite ir vertinsite animacinį filmą.
Peržiūrėta: 2142

Skaitydami literatūrinių pasakų ištraukas mokysitės jas lyginti su liaudies pasakomis, nusakyti temą ir pagrindinę mintį.
Peržiūrėta: 2185

Sukursite oficialų prašymą savo ar pasakos veikėjo vardu.
Peržiūrėta: 2238

Išklausę tekstus, mokysitės surasti ir įvertinti informaciją, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą, atpažinti menines priemones, grožinę literatūrą atskirti nuo negrožinių tekstų, tinkamai vartoti patarles ir priežodžius. Atlikę užduotis suprasite, kad liaudies pasaka gali būti susijusi ir su kitais tautosakos žanrais, mokėsite nusakyti veiksmo grandinę.
Peržiūrėta: 2255

Žaisdami išmoksite prieveiksmių ir veiksmažodžių priesagų rašybos.
Peržiūrėta: 2261

Pažiūrėję animacinį filmą „Tai bent reportažas!“ pagal Daivos Vaitkevičiūtės knygą „Trise prieš mafiją“ susipažinsite su televizijos reportažo žanru, mokysitės pastebėti kalbos klaidas ir suprasti kūrinyje akcentuojamus svarbiausius dalykus. Naudodamiesi užduočių lapu sukursite savo komandos atributiką.
Peržiūrėta: 2292

Mokysitės suvokti klausomų tekstų prasmę, teiginius pagrįsti citatomis, suprasti tiesioginę ir perkeltinę vaizdų reikšmes, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykius didėjančios įtampos seka, atpažinti tekste teigiamas vertybes, nusakyti veikėjų požiūrį į gyvenimą.
Peržiūrėta: 2332

Rašydami šiuos diktantus mokysitės daiktavardžių, būdvardžių ir veiksmažodžių priesagų rašybos.
Peržiūrėta: 2362

Pasirinkdami aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite šiuolaikinę pasaką.

Peržiūrėta: 2380

Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu galėsite raštu parengti pasirinktos lietuvių smulkiosios tautosakos knygos (patarlių, priežodžių, mįslių, greitakalbių, skaičiuočių ir kt. rinkinys) ar knygos su smulkiosios tautosakos intarpais (pvz., K. Borutos, P. Cvirkos, J. Jankaus, V. Petkevičiaus ar kt.) pristatymą.
Peržiūrėta: 2402

Čia rasite trijų lygių įgarsintus tekstus – diktantus, kuriuos rašydami galėsite mokytis ir kartoti priesaginių veiksmažodžių, laipsnių priesagų ir prieveiksmių rašybą.
Peržiūrėta: 2445

Žaisdami ne tik mokysitės būdvardžių galūnių rašybos, bet ir kartu su mitinėmis būtybėmis keliausite senovės Graikijos labirintais. I lygyje jūrų dievo rūmų labirinte sutiksite Poseidoną ir jo žmoną deivę Amfitridę, skriejančią jūros žirgu, Nereidę, jūrų nimfą, kuri verpia auksine verpste, ir Tritoną, Poseidono sūnų, apaugusį žaliais plaukais ir turintį delfino uodegą. II lygyje reikės bėgti nuo Minotauro – siaubingos pabaisos žmogaus liemeniu ir jaučio galva, Cerberio – trigalvio šuns, saugančio pomirtinės Hado karalystės duris, Kentauro – miškų demono, primenančio ir žmogų, ir arklį, Gorgonės, turinčios iltis ir gyvates vietoj plaukų. III lygyje sutiksite grožio deivę Afroditę, vyno dievą Dionisą, likimo deivę Moirą, dievų pasiuntinį Hermį.
Peržiūrėta: 2456

Sukursite komiksą apie kelionę laiku į antiką, viduramžius, ateitį.

Peržiūrėta: 2459

Atlikdami šias užduotis mokysitės daiktavardžių, būdvardžių ir veiksmažodžių priesagų rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai, kurių žodžiuose yra praleistų raidžių. Jas reikės parinkti iš pateiktųjų.
Peržiūrėta: 2494

Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal Siuzanos Kulidž (Susan Coolidge) knygą „Ką nuveikė Keitė“, Mato Grigonio „200 žaidimų“ ir Fridriko Erlingssono „Benjaminą Balandį“. Prie kiekvieno nevienodos apimties teksto rasite ir skirtingas užduotis: I bei II lygio tekstuose teks įrašyti praleistas raides veiksmažodžių ir prieveiksmių priesagose, III lygio – prisiminti laipsnių priesagų rašybą. Taip pat turėsite galimybę išmokti (ar prisiminti) vieną žaidimą, paskaityti apie tai, kokius smagius žaidimus žaidžia vaikų pamėgtų knygų herojai.
Peržiūrėta: 2520

Pažiūrėję animacinį filmą pagal padavimą, galėsite atlikti keturias filmo ir padavimo suvokimo užduotis. Naudodamiesi užduočių lapais, parengsite įsivaizduojamą ekskursiją draugams, užrašysite tėvų ar senelių papasakotą padavimą, sukursite padavimą patys.
Peržiūrėta: 2613

Pasižiūrėję animacinį filmą „Senas nebūtinai turi būti liūdnas“ mokėsite apibūdinti veikėjus, skirti temą ir pagrindinę mintį (idėją), teiginius pagrįsti tekstu. Galėsite atlikti kūrybinę užduotį „Vieno seno daikto istorija“.
Peržiūrėta: 2615

Žaisdami ne tik pagilinsite veiksmažodžių galūnių rašybos įgūdžius, bet ir paklaidžiosite po Paryžiaus, Vilniaus ir Lietuvos kaimo rugių lauko labirintus, sutiksite Juozo Erlicko ir Sigito Gedos poezijos personažų.
Peržiūrėta: 2651

Čia pasimokysite rasti ir išskirti vienarūšes sakinio dalis ir sudėtinių sakinių dėmenis.
Peržiūrėta: 2686
Pasirinkite veiklos sritis: