Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Parašysite mandagų laišką teatro direktoriui ir pasidalysite įspūdžiais apie matytą spektaklį bei apsilankymą jo teatre. Papasakokite, kada buvote teatre, kokį spektaklį žiūrėjote, koks jūsų laiško tikslas: pasidalyti įspūdžiais apie spektaklį, pagirti, padėkoti... Įvertinsite spektaklio turinį, aktorių vaidybą, žiūrovų reakciją, teatro interjerą ir pan.
Peržiūrėta: 658

Perskaitę pateiktus kūrinius ar jų ištraukas mokysitės suprasti meninio pasaulio sąlygiškumą, lyginsite grožinį ir negrožinį tekstą, suprasite, kokį pasaulio vaizdą pateikia melų pasakos. Mokysitės pagrįsti nuomonę, atpažinti autoriaus tikslą, kūrinio ar jo ištraukos temą, pagrindinę mintį, atpažinsite kūrinio veiksmo vietą ir laiką.
Peržiūrėta: 661

Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Peržiūrėta: 669

Žaisdami išsiaiškinsite, kokie bruožai būdingi humoristinei tautosakai ir literatūrai.
Peržiūrėta: 674

Sukursite rašinį apie savaitgalio dieną – šeštadienį arba sekmadienį. Paaiškinsite, kodėl vieną dieną labiau mėgstate nei kitą savaitgalio dieną. Savo nuomonę pagrįsite keliais argumentais ir, remdamiesi savo patirtimi, paaiškinsite.
Peržiūrėta: 676

Šis mokymosi objektas supažindins jus su drama. Klausydami tekstus sužinosite, kas yra teatras ir kuo ypatinga draminė kalba. Pasimokysite sukurti savo namų ar klasės teatrą. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip nusakyti teksto temą, problemą bei pagrindinę mintį. Mokėsite dramos kūrinį palyginti su kitais tautosakos ir grožinės literatūros tekstais.
Peržiūrėta: 680

Prisiminkite, kas būdinga pasakojimui ir meniniam aprašymui. Pasirinkite aplinką, veikėjus ir detales. Sukurkite pasakojimą su įžanga, dėstymu ir pabaiga apie išvyką į Gedimino arba Trakų pilį. Į pasakojimą įterpkite meninį pilies aprašymą. Jis bus įtaigesnis, jei vartosite pagalbos skiltyje siūlomus žodžių junginius su būdvardžiais ir dalyviais.

Peržiūrėta: 686

Klausydamiesi įgarsintų tekstų sužinosite, kuo ypatinga eiliuota kalba ir kaip gimsta eilėraštis, susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo eiliuota kalba skiriasi nuo neeiliuotos. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 694

Prisiminsite patį linksmiausią knygos veikėją ir trumpai jį aprašysite.
Peržiūrėta: 700

Žaisdami keliausite kartu su sporto sirgaliais. Skaitydami senovės Graikijos mitus sužinosite, kad graikai vertino ne tik kūno, bet ir sielos grožį, prisiminsite, kokie svarbūs žmonių gyvenime buvo žirgai, džiaugsitės Lietuvos krepšininkų pergalėmis. Atlikdami užduotis išmoksite atpažinti sinonimus, apibūdinti veikėjus, nurodyti kūrinio laiką, nuotaiką, temą.
Peržiūrėta: 707

Parašysite laišką neatsakingai internete naršančiam bendraamžiui ir perspėsite dėl nesaugaus elgesio.
Peržiūrėta: 710

Sukursite rašinį apie pasirinktą kūno kultūros pamoką, ją aprašysite pagal įvykių seką. Pasidalysite įspūdžiais, įsivertinsite, kaip sekėsi.
Peržiūrėta: 714

Išklausę tekstus, mokysitės apibūdinti veikėjus, nusakyti eilėraščio žmogaus būsenas, suprasti tiesiogines ir perkeltines vaizdų reikšmes, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, skirti teiginius nuo argumentų ir juos pagrįsti citatomis. Žinosite, kaip atskirti meninę kalbą nuo dalykinės, atpažinsite tekste teigiamas vertybes.
Peržiūrėta: 721

Žiūrėdami spektakliuką „Gandrai gandrai, apsuk ratą“ susipažinsite su kai kuriais lietuvių tautosakos žanrais, praturtinsite savo žodyną. Atlikdami užduotis mokysitės nuosekliai pasakoti, suprasti kūrinio temą, veikėjus, pagrindinę mintį. Užduočių lape aprašysite pasaulį, matomą gandro akimis, sukursite trumpą vaidinimą pagal lietuvių smulkiąją tautosaką.
Peržiūrėta: 722

Pažiūrėję filmą „Kartais vaikiškos svajonės išsipildo“, susipažinsite su keliaujančio lėlių vežimo teatro gyvenimu, lėlių teatro ypatumais, tikslais, lėlių rūšimis. Galėsite patys kurti lėlių spektaklį.
Peržiūrėta: 727

Atlikdami šias užduotis mokysitės skirti sakinius pagal sakymo tikslą. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal Vytautės Žilinskaitės ir Kazio Sajos kūrinius vaikams.
Peržiūrėta: 729

Pasirinkę aplinką, veikėjus ir daiktus, sukursite interviu su sportininku.

Peržiūrėta: 736

Sukursite dienoraščio formos rašinį apie žalingą įprotį, kuriam tvirtai galite pasakyti „Ne!“.
Peržiūrėta: 743

Žiūrėdami animacinį filmą pagal Birutės Baltrušaitytės apsakymą „Jogaila prie Baltijos“ galėsite gilintis į sukurtą karaliaus Jogailos vidinį pasaulį, susipažinsite su istorinio kūrinio bruožais. Naudodamiesi užduočių lapu patys pasimokysite kurti istorinių asmenybių monologus.
Peržiūrėta: 751

Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis, mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, apibūdinti veikėjus, įvertinti pateiktų sakinių teisingumą, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio.
Peržiūrėta: 756
Pasirinkite veiklos sritis: