Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Žiūrėdami spektakliuką „Gandrai gandrai, apsuk ratą“ susipažinsite su kai kuriais lietuvių tautosakos žanrais, praturtinsite savo žodyną. Atlikdami užduotis mokysitės nuosekliai pasakoti, suprasti kūrinio temą, veikėjus, pagrindinę mintį. Užduočių lape aprašysite pasaulį, matomą gandro akimis, sukursite trumpą vaidinimą pagal lietuvių smulkiąją tautosaką.
Peržiūrėta: 109

Sukursite rašinį apie pasirinktą kūno kultūros pamoką, ją aprašysite pagal įvykių seką. Pasidalysite įspūdžiais, įsivertinsite, kaip sekėsi.
Peržiūrėta: 109

Rinkinyje pateikiami tekstai jus supažindins su Užgavėnių persirengėliais bei vaidinimais, kuriuose jie dalyvaudavo. Grožinės literatūros kūrinių ištraukos padės išmokti nusakyti temą, pagrindinę mintį, susipažinti su vaikų vaizduotės žaisme, prisiminti lietuvių tautosaką.
Peržiūrėta: 110

Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis, mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, apibūdinti veikėjus, įvertinti pateiktų sakinių teisingumą, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio.
Peržiūrėta: 110

Sukursite rašinį apie savaitgalio dieną – šeštadienį arba sekmadienį. Paaiškinsite, kodėl vieną dieną labiau mėgstate nei kitą savaitgalio dieną. Savo nuomonę pagrįsite keliais argumentais ir, remdamiesi savo patirtimi, paaiškinsite.
Peržiūrėta: 111

Klausydamiesi įgarsintų tekstų sužinosite, kuo ypatinga eiliuota kalba ir kaip gimsta eilėraštis, susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo eiliuota kalba skiriasi nuo neeiliuotos. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 111

Skaitydami poeziją ir apie poeziją mokysitės lyginti šiuolaikinius ir klasika tapusius eilėraščius, gilinsitės į poetinę kalbą.
Peržiūrėta: 112

Žaisdami išmoksite apibūdinti veikėjus, jų poelgius, mintis, suprasite aforizmų prasmę.
Peržiūrėta: 114

Sukursite juokingą pasakojimą arba melų pasaką.

Peržiūrėta: 115

Pažiūrėję animacinį filmą „Spalvotas vaikystės vėjas“ sužinosite, kas gali paskatinti poetą sukurti eilėraštį, mokėsite apibūdinti veikėjus, parinkti teiginiams argumentus. Galėsite atlikti kūrybinę užduotį „Eilėraščio link“.
Peržiūrėta: 115

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, apibūdinti vyksmo erdvę ir laiką, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, skirsite teiginį nuo argumento, temą nuo pagrindinės minties.
Peržiūrėta: 117

Perskaitę šiuolaikinių lietuvių rašytojų – Vytautės Žilinskaitės bei Gendručio Morkūno – kūrinių ištraukas ir straipsnį iš žurnalo „Bitutė“, atliksite užduotis, kurios mokys pažinti veikėjus, apibendrinti, kas tekstu norima pasakyti.
Peržiūrėta: 118

Sukursite komiksą apie apsilankymą teatre. Galbūt vienas veikėjas teatre būtų pirmą kartą, todėl kitas jam galėtų paaiškinti, kuo ypatingas yra teatras, kaip reikia elgtis per spektaklį.

Peržiūrėta: 120

Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Peržiūrėta: 121

Sukursite kvietimą vyresniam žmogui atvykti į klasės pasakų popietę ir paprašysite, kad šis sutiktų pasidalyti įspūdžiais, patirtais vaikystėje skaitant pasakas ir jų klausantis, o gal ir pasaką pasekti.
Peržiūrėta: 121

Šis mokymosi objektas supažindins jus su drama. Klausydami tekstus sužinosite, kas yra teatras ir kuo ypatinga draminė kalba. Pasimokysite sukurti savo namų ar klasės teatrą. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip nusakyti teksto temą, problemą bei pagrindinę mintį. Mokėsite dramos kūrinį palyginti su kitais tautosakos ir grožinės literatūros tekstais.
Peržiūrėta: 121

Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Peržiūrėta: 122

Naudodamiesi sakmės modeliu sukursite sakmę apie šiuolaikinį daiktą.
Peržiūrėta: 122

Žaisdami išsiaiškinsite, kuo skiriasi pasakojamosios tautosakos žanrai: padavimas, mitologinės ir pasaulio sukūrimo sakmės. Išmoksite apibūdinti kūrinio veiksmą, vietą ir veikėjus.
Peržiūrėta: 123

Atlikdami šias užduotis mokysitės skirti sakinius pagal sakymo tikslą. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal Vytautės Žilinskaitės ir Kazio Sajos kūrinius vaikams.
Peržiūrėta: 123
Pasirinkite veiklos sritis: