Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Sukursite dienoraščio formos rašinį apie žalingą įprotį, kuriam tvirtai galite pasakyti „Ne!“.
Peržiūrėta: 1266

Žaisdami išmoksite įtaigiai pasakoti nuotykius, į pasakojimą įterpti dialogų, vartoti mandagumo frazes ir palyginimus.

Peržiūrėta: 1267

Klausydami tekstus sužinosite, kas būdinga teatrui ir kuo ypatinga draminė kalba. Paklausysite dramos kūrinių ištraukų. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo drama skiriasi nuo kitų literatūros rūšių. Mokėsite vartoti frazeologizmus, suprasite patarlių ir priežodžių reikšmę, mokėsite juos vartoti savo kalboje.
Peržiūrėta: 1296

Parašysite sau į ateitį laišką, kuriame priminsite praeitį – vaikystę, mokyklos metus.
Peržiūrėta: 1301

Išanalizuosite perskaitytą eilėraštį, teiginius pagrįsite. Argumentuodami parinksite citatų.
Peržiūrėta: 1315

Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.
Peržiūrėta: 1318

Savo ar išgalvoto veikėjo vardu parašysite laišką vasarai.
Peržiūrėta: 1318

Išklausę tekstus ir atlikę užduotis, žinosite, kas yra sakmė, kuo ji skiriasi nuo pasakos, atpažinsite tikroviško ir fantastinio pasaulio detales. Mokysitės įvertinti teiginius, nusakyti veiksmo grandinę, apibūdinti veikėjus, palyginsite tautosakos žanrus.
Peržiūrėta: 1326

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite stebuklinę pasaką.

Peržiūrėta: 1333

Klausydamiesi tekstų sužinosite, ką poetas Valdemaras Kukulas prisimena iš savo vaikystės, kaip vertina poeziją vaikams. Paklausysite eilėraščio ir susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip atskirti žmogaus biografijos faktą nuo charakterio savybės. Apibūdinsite eilėraščio žmogų, nusakysite nuotaiką, paaiškinsite pavadinimą. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 1338

Atlikdami užduotis mokysitės sudėtinių sakinių skyrybos. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių rašytojo Antano Ramono knygą „Vilniaus legendos. Pasakos“.
Peržiūrėta: 1363

Sukursite komiksą apie apsilankymą teatre. Galbūt vienas veikėjas teatre būtų pirmą kartą, todėl kitas jam galėtų paaiškinti, kuo ypatingas yra teatras, kaip reikia elgtis per spektaklį.

Peržiūrėta: 1371

Parengsite linksmą laikraštuką pasinaudodami tinkamais „Išdaigų miestelio“ skiltyje jau sukurtais tekstais (rašiniu, laišku, šventės pristatymu, skelbimu) ir sukurdami naujus tekstus, atsižvelgdami į laikraščio modelyje siūlomas temas.
Peržiūrėta: 1385

Naudodamiesi minčių žemėlapio pasiūlytais elementais sudarysite klausimų žemėlapį, kuris padės iš vyresnio žmogaus paimti interviu apie pasakas.

Peržiūrėta: 1400

Naudodamiesi sakmės modeliu sukursite sakmę apie šiuolaikinį daiktą.
Peržiūrėta: 1401

Klausydamiesi įgarsintų tekstų sužinosite, kuo ypatinga eiliuota kalba ir kaip gimsta eilėraštis, susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo eiliuota kalba skiriasi nuo neeiliuotos. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 1406

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, apibūdinti vyksmo erdvę ir laiką, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, skirsite teiginį nuo argumento, temą nuo pagrindinės minties.
Peržiūrėta: 1428

Parašysite mandagų laišką teatro direktoriui ir pasidalysite įspūdžiais apie matytą spektaklį bei apsilankymą jo teatre. Papasakokite, kada buvote teatre, kokį spektaklį žiūrėjote, koks jūsų laiško tikslas: pasidalyti įspūdžiais apie spektaklį, pagirti, padėkoti... Įvertinsite spektaklio turinį, aktorių vaidybą, žiūrovų reakciją, teatro interjerą ir pan.
Peržiūrėta: 1432

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, apibūdinsite veikėjus, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, tinkamai vartosite frazeologizmus, skirsite temą nuo problemos.
Peržiūrėta: 1438

Čia rasite trijų lygių užduotis – senųjų vaidybinių lietuvių liaudies žaidimų „Varna“, „Medžiotojas“ ir „Aveles ganyti“ tekstus, kuriuose reikės rasti ir išskirti tiesioginę kalbą. Galbūt susidomėsite senaisiais liaudies žaidimais ir išmoksite juos žaisti? Tuomet užduočių nauda būtų dvejopa...
Peržiūrėta: 1442
Pasirinkite veiklos sritis: