Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Žiūrėdami animacinį filmą pagal Birutės Baltrušaitytės apsakymą „Jogaila prie Baltijos“ galėsite gilintis į sukurtą karaliaus Jogailos vidinį pasaulį, susipažinsite su istorinio kūrinio bruožais. Naudodamiesi užduočių lapu patys pasimokysite kurti istorinių asmenybių monologus.
Peržiūrėta: 804

Sudarysite žemėlapį, kuris padėtų aprašyti seniausią jūsų albumo nuotrauką. Pasirinksite tris erdvės taškus (pavyzdžiui, priekyje, toliau, toliausiai) ir nuosekliai papasakosite.

Peržiūrėta: 810

Kelionė prasideda Lietuvos mokykloje, kurioje vyksta raštingiausio moksleivio konkursas. Antrasis konkurso etapas vyksta Vasario 16-osios gimnazijoje Vokietijoje, o trečiasis – Čikagos lietuvių bendruomenėje. Atlikdami užduotis skaitysite Lietuvos ir kitų Europos šalių rašytojų kūrinių ištraukas, kuriose pasakojama apie jūsų bendraamžių džiaugsmą ir rūpesčius. Trečiame lygyje sužinosite, kaip lietuvių kalbą ir papročius stengiasi išsaugoti Amerikos lietuviai.
Peržiūrėta: 814

Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Peržiūrėta: 815

Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, įvertinti jų teisingumą, nusakyti temą ir pagrindinę mintį. Atpasakosite įvykius pagal jų seką, savo kalboje mokysitės vartoti patarles bei priežodžius.
Peržiūrėta: 839

Sukursite komiksą apie apsilankymą teatre. Galbūt vienas veikėjas teatre būtų pirmą kartą, todėl kitas jam galėtų paaiškinti, kuo ypatingas yra teatras, kaip reikia elgtis per spektaklį.

Peržiūrėta: 841

Sukursite komiksą, kurio veikėjai yra gamtos reiškiniai, augalai, gyvūnai. Galėsite komiksą kurti ir pagal H. Radausko eilėraščius.

Peržiūrėta: 851

Savo ar išgalvoto veikėjo vardu parašysite laišką vasarai.
Peržiūrėta: 854

Parašysite sau į ateitį laišką, kuriame priminsite praeitį – vaikystę, mokyklos metus.
Peržiūrėta: 857

Sukursite kvietimą vyresniam žmogui atvykti į klasės pasakų popietę ir paprašysite, kad šis sutiktų pasidalyti įspūdžiais, patirtais vaikystėje skaitant pasakas ir jų klausantis, o gal ir pasaką pasekti.
Peržiūrėta: 859

Pažiūrėję animacinį filmą „Ar jūs žinot tą dainelę?“ suprasite, kas kelia juoką kūrinyje, atpažinsite kalbines raiškos priemones, padedančias kurti juokingą tekstą, susipažinsite su nebyliojo kino bruožais, savarankiškai sukursite scenarijų nebyliajam kinui.
Peržiūrėta: 879

Naudodamiesi sakmės modeliu sukursite sakmę apie šiuolaikinį daiktą.
Peržiūrėta: 880

Skaitydami ištraukas iš grožinės literatūros kūrinių mokysitės suprasti save ir bendraamžius bei su jais bendrauti, prisiminsite tautosakos pasakojimus ir iš jų pasimokysite gyvenimo tiesų, suprasite, kaip reikia bendrauti su neįgaliu draugu.
Peržiūrėta: 883

Sukursite samprotavimo rašinėlį apie tai, kaip būtų galima išgyventi negyvenamoje saloje.
Peržiūrėta: 888

Atlikdami užduotis mokysitės sudėtinių sakinių skyrybos. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių rašytojo Antano Ramono knygą „Vilniaus legendos. Pasakos“.
Peržiūrėta: 902

Skaitydami sakmes ir atlikdami užduotis mokysitės suprasti paslaptingą sakmių pasaulį ir jo atspindžius šiuolaikinėje poezijoje.
Peržiūrėta: 915

Skaitysite pateiktus tekstus ir mokysitės suformuluoti temą bei pagrindinę mintį, išmoksite skirti dalykinį ir grožinį tekstus. Išmoksite surasti tekste veiksmo laiko ir vietos nuorodas, mokysitės surasti meninės raiškos priemones, įvertinti teiginių teisingumą.
Peržiūrėta: 934

Parengsite laikraštį apie tikrus ir išgalvotus stebuklus, įdomius įvykius ir netikėtas istorijas.
Peržiūrėta: 937

Žaisdami išmoksite įtaigiai pasakoti nuotykius, į pasakojimą įterpti dialogų, vartoti mandagumo frazes ir palyginimus.

Peržiūrėta: 938

Skaitydami lietuvių autorių kūrinius apie praeitį gilinsitės į mūsų tautos garbingą istoriją, ją aptarsite, nusakysite kūrinių temą, pagrindinę mintį, įvertinsite teiginių teisingumą, mokysitės pagrįsti teiginius, parinkti tinkamas citatas.
Peržiūrėta: 956
Pasirinkite veiklos sritis: