Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal Siuzanos Kulidž (Susan Coolidge) knygą „Ką nuveikė Keitė“, Mato Grigonio „200 žaidimų“ ir Fridriko Erlingssono „Benjaminą Balandį“. Prie kiekvieno nevienodos apimties teksto rasite ir skirtingas užduotis: I bei II lygio tekstuose teks įrašyti praleistas raides veiksmažodžių ir prieveiksmių priesagose, III lygio – prisiminti laipsnių priesagų rašybą. Taip pat turėsite galimybę išmokti (ar prisiminti) vieną žaidimą, paskaityti apie tai, kokius smagius žaidimus žaidžia vaikų pamėgtų knygų herojai.
Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis įvairių priebalsių supanašėjimo ir susiliejimo atvejų rašybos arba ją pakartoti. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistais priebalsiais, kuriuos reikia pasirinkti.
Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių rašytojų kūrinius vaikams – Petro Cvirkos „Vaikų karą“ ir Vytauto Račicko „Šlepetę“. Šiuose tekstuose rasite sudurtinius žodžius su praleistomis raidėmis – jas reikės parinkti ir įrašyti.
Čia rasite trijų lygių užduotis, kurios padės mokytis ar pakartoti tarptautinių žodžių rašybą. I lygio užduotį sudaro atskiri sakiniai, kuriuos sieja viena – sporto – tema. II ir III lygio užduotys – rišlūs tekstai, parengti pagal Dalios Dilytės knygą „Heladės šviesa“. Juos skaitydami galėsite ne tik mokytis dažnesnių tarptautinių žodžių rašybos, bet ir sužinoti, kaip senovės Graikijoje vykdavo olimpinės žaidynės.
Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis įvardžiuotinių būdvardžių galūnių rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis raidėmis, kurias reikia įrašyti.
Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis daiktavardžių ir būdvardžių įvairių linksnių galūnių rašybos arba ją pakartoti. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis galūnėmis ar raidėmis jose, kurias reikia įrašyti.
Atlikdami šias užduotis mokysitės daiktavardžių, būdvardžių ir veiksmažodžių priesagų rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai, kurių žodžiuose yra praleistų raidžių. Jas reikės parinkti iš pateiktųjų.
Atlikdami šias užduotis mokysitės įvairių veiksmažodžio formų galūnių rašybos. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis raidėmis, kurias reikia įrašyti. I ir II lygio užduotyse rasite Martyno Vainilaičio ir Ramutės Skučaitės eilėraščius. III lygio užduotyje pateikiamas interviu su poete R. Skučaite.
Atlikdami šias užduotis mokysitės nosinių balsių rašybos žodžių šaknyse. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis balsėmis, kurias reikia įrašyti.
Skaitydami tekstus mokysitės skirti smulkiosios tautosakos žanrus: patarles, priežodžius, mįsles, minkles, rasti reikiamą informaciją pažintiniame tekste, atpažinti veikėjo ir pasakotojo vertybes, poetinę kalbą, rimus, nuosekliai atkurti pasakojimo siužetą.
Klausydamiesi pažintinių ir meninių prozos bei poezijos kūrinių ištraukų, mokysitės atidžiai klausyti ir atlikti teksto suvokimo užduotis, suprasite šių kūrinių sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus, nagrinėsite išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę, mokysitės nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį.
Klausydami tekstus sužinosite, kas būdinga teatrui ir kuo ypatinga draminė kalba. Paklausysite dramos kūrinių ištraukų. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo drama skiriasi nuo kitų literatūros rūšių. Mokėsite vartoti frazeologizmus, suprasite patarlių ir priežodžių reikšmę, mokėsite juos vartoti savo kalboje.
Išklausę tekstus ir atlikę užduotis, žinosite, kas yra sakmė, kuo ji skiriasi nuo pasakos, atpažinsite tikroviško ir fantastinio pasaulio detales. Mokysitės įvertinti teiginius, nusakyti veiksmo grandinę, apibūdinti veikėjus, palyginsite tautosakos žanrus.
Skaitydami tekstus turėsite galimybę palyginti savo ir kitų žmonių bendravimą su seneliais, mokysitės suprasti, kokią įtaką žmogui daro gimtinės gamta, analizuosite, kaip vaikai bendrauja su gyvūnais.
Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, argumentuoti teiginius, įvertinti jų teisingumą, nusakyti temą, pagrindinę mintį ir problemą. Atpasakosite įvykius pagal jų seką, apibūdinsite veikėjus.