Atlikdami šias užduotis mokysitės ilgųjų ir trumpųjų balsių įvairiose žodžių dalyse rašybos. Pateikiamos trijų lygių užduotys, kiekvienoje yra po 20 žodžių, kuriems reikia parinkti trūkstamas balses.
Laikydamiesi rašinio trinarės kompozicijos (įžanga, dėstymas, pabaiga) sukursite tikro ar įsivaizduojamo miško aprašymą. Išmoningai derinsite rašymo būdus (pasakoti ir samprotauti galite visose dalyse, o aprašymui daugiau dėmesio skirkite dėstymo dalyje), vartosite garsažodžių.
Išsiaiškinsite arba pasikartosite, kaip nuosekliai paaiškinti ir užrašyti žaidimo instrukciją. Remdamiesi žaidimo užrašymo modeliu sudarysite pasirinkto žinomo ar pačių sukurto žaidimo instrukciją.
Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu galėsite raštu parengti pasirinktos lietuvių smulkiosios tautosakos knygos (patarlių, priežodžių, mįslių, greitakalbių, skaičiuočių ir kt. rinkinys) ar knygos su smulkiosios tautosakos intarpais (pvz., K. Borutos, P. Cvirkos, J. Jankaus, V. Petkevičiaus ar kt.) pristatymą.
Išsiaiškinsite arba pasikartosite, kaip apibūdinti skaitytos knygos ar savo išgalvotą veikėją gyvūną, parašysite jo charakteristiką. Rašinyje vartosite siūlomų bibliotekojearba savo sukurtų vaizdingų posakių.
Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Skaitydami tekstus mokysitės skirti smulkiosios tautosakos žanrus: patarles, priežodžius, mįsles, minkles, rasti reikiamą informaciją pažintiniame tekste, atpažinti veikėjo ir pasakotojo vertybes, poetinę kalbą, rimus, nuosekliai atkurti pasakojimo siužetą.
Klausydamiesi pažintinių, meninių prozos bei poezijos tekstų ir atlikdami užduotis, mokysitės įsiminti svarbiausius dalykus apie lietuvių smulkiąją tautosaką. Atidžiai išklausysite menine kalba parašytų tekstų, suprasite jų sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus. Mokysitės nagrinėti išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę.
Klausydamiesi pažintinių ir meninių prozos bei poezijos kūrinių ištraukų, mokysitės atidžiai klausyti ir atlikti teksto suvokimo užduotis, suprasite šių kūrinių sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus, nagrinėsite išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę, mokysitės nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį.
Žaisdami išsiaiškinsite, kuo skiriasi smulkiosios tautosakos žanrai: mįslės, minklės, greitakalbės, skaičiuotės, juokavimai, gamtos garsų pamėgdžiojimai, priežodžiai, patarlės, oro spėjimai, burtai. Sužinosite, kaip lietuviai švenčia Užgavėnes, Sekmines, Kūčias.
Čia rasite trijų lygių įgarsintus diktantus – rišlius tekstus, parengtus pagal Kazio Grigo straipsnį apie mįsles ir „Senovinį kalendorių“. Šie diktantai skirti mokyti(s) bei pakartoti ilgųjų ir trumpųjų balsių rašybą įvairiose žodžių dalyse. Taip pat galėsite daugiau sužinoti apie lietuvių liaudies mįslių kilmę, apie akmenį ir jo vietą lietuvių pasaulėjautoje.
Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal lietuvių liaudies sakmę „Vėjas ir vaikas“, S. Zobarsko ir R. Černiausko kūrinius. Šiuos tekstus sieja ne tik užduotis – parinkti tinkamus tiesioginės kalbos ir kreipinių skyrybos ženklus, bet ir tema: rasite pasakojimus apie tris senelius – senelį vėją, senelį burtininką ir senelį pokštininką.
Skaitydami pažintinius ir grožinius tekstus, susijusius su smulkiąja tautosaka, mokysitės pastebėti kalbos vaizdingumą, pajusti poezijos grožį, atpažinti teigiamas vertybes.
Žiūrėdami spektakliuką „Gandrai gandrai, apsuk ratą“ susipažinsite su kai kuriais lietuvių tautosakos žanrais, praturtinsite savo žodyną. Atlikdami užduotis mokysitės nuosekliai pasakoti, suprasti kūrinio temą, veikėjus, pagrindinę mintį. Užduočių lape aprašysite pasaulį, matomą gandro akimis, sukursite trumpą vaidinimą pagal lietuvių smulkiąją tautosaką.