Titulinis > Išplėstinė paieška

Išplėstinė paieška

Įrašykite paieškos žodžius.
Ieškoma pagal žodžius, kurių kiekvieną sudaro trys ar daugiau simbolių.
Pasirinkite, pagal kokius kriterijus norite ieškoti svetainėje pateikiamos mokymosi medžiagos.

Parengsite laikraštuką apie savo namus – apie Lietuvą, apie vietovę, kurioje gyvenate, apie savo šeimą, pasinaudodami tinkamais „Gimtųjų namų“ temoje jau sukurtais tekstais (sakme, laišku, interviu) ir sukursite naujų tekstų, atsižvelgdami į laikraščio makete siūlomas temas.

Naudodamiesi nurodyta schema apibūdinsite pasakos veikėjus, susiplanuosite ir parašysite rašinį apie pasakos veikėją.

Naudodamiesi minčių žemėlapio pasiūlytais elementais sudarysite klausimų žemėlapį, kuris padės iš vyresnio žmogaus paimti interviu apie pasakas.


Žodžių diktantas – puiki mokymosi veikla išmokti rašyti supanašėjusius ir susiliejusius priebalsius. Žaismingi žodžių diktanto personažai laukia, kad galėtų padėti, kai nesiseka, ir pasidžiaugti kartu, kai sekasi.

Naudodamiesi sakmės modeliu sukursite sakmę apie šiuolaikinį daiktą.

Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu raštu parengsite vienos pasirinktos lietuvių pasakų knygos ir pasakos pristatymą.

Naudodamiesi laiško rašymo modeliu parašysite mandagų laišką pasirinktam lietuvių sakmės veikėjui ir papasakosite apie savo svajones.

Sukursite kvietimą vyresniam žmogui atvykti į klasės pasakų popietę ir paprašysite, kad šis sutiktų pasidalyti įspūdžiais, patirtais vaikystėje skaitant pasakas ir jų klausantis, o gal ir pasaką pasekti.

Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis įvairių priebalsių supanašėjimo ir susiliejimo atvejų rašybos arba ją pakartoti. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistais priebalsiais, kuriuos reikia pasirinkti.

Rašydami šiuos diktantus mokysitės supanašėjusių ir susiliejusių priebalsių rašybos.

Atlikdami šias užduotis, mokysitės vienarūšių sakinio dalių skyrybos. Čia rasite trijų lygių užduotis – atskirus sakinius ir du rišlius tekstus tautosakos temomis.

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus ir vaizdingus žodžius sukursite stebuklinę pasaką.


Išklausę tekstus ir atlikę užduotis, žinosite, kas yra sakmė, kuo ji skiriasi nuo pasakos, atpažinsite tikroviško ir fantastinio pasaulio detales. Mokysitės įvertinti teiginius, nusakyti veiksmo grandinę, apibūdinti veikėjus, palyginsite tautosakos žanrus.

Skaitydami sakmes ir atlikdami užduotis mokysitės suprasti paslaptingą sakmių pasaulį ir jo atspindžius šiuolaikinėje poezijoje.

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti įdomius faktus, svarbią informaciją, nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, planuoti, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius, paaiškinsite perkeltinės reikšmės posakį.

Žaisdami mokysitės sudurtinių žodžių rašybos, klaidžiosite Kernavės piliakalnių labirintais, mokyklos koridoriuose susidursite su robotukais, kartu su skautais linksminsitės nuotykių parke.

Pažiūrėję pagal Vytauto Račicko apsakymą sukurtą animacinį filmą „Mūsų senis besmegenis“, gilinsitės į kūrinio pasakotojo pasaulį, veikėjus, detalių prasmę, prisiminsite literatūrines sąvokas (tema, veiksmo vieta, laikas, veikėjas, pasakotojas, pagrindinė mintis). Naudodamiesi užduočių lapu, atidžiau tyrinėsite ir vertinsite animacinį filmą.

Aptarsite su draugais pasirinktą interneto svetainę, skirtą mokyklinio amžiaus vaikams. Galėsite papasakoti ir apie mokyklos (klasės) svetainę arba apie tą, kurioje dabar rengiate užduotis.

Pasirinkę aplinką, veikėjus, daiktus sukursite pasakojimą apie įvykusią ar įsivaizduojamą kelionę ir vaizdingai aprašysite žmogų. Siekdami įtaigumo ir vaizdingumo, galite pasinaudoti pagalba.


Sukursite komiksą apie mokinių draugystę, pagalbą mokantis ar sprendžiant kitas problemas.