Titulinis > Išplėstinė paieška

Išplėstinė paieška

Įrašykite paieškos žodžius.
Ieškoma pagal žodžius, kurių kiekvieną sudaro trys ar daugiau simbolių.
Pasirinkite, pagal kokius kriterijus norite ieškoti svetainėje pateikiamos mokymosi medžiagos.

Pristatysite jums smagiausią tradicinę kalendorinę lietuvių šventę – Užgavėnes, Velykas, Jonines, Žolinę ar Kalėdas...

Prisiminsite patį linksmiausią knygos veikėją ir trumpai jį aprašysite.

Parašysite laišką nusiminusiam draugui ar draugei ir padėsite įveikti liūdesį.

Sukursite rašinį apie savaitgalio dieną – šeštadienį arba sekmadienį. Paaiškinsite, kodėl vieną dieną labiau mėgstate nei kitą savaitgalio dieną. Savo nuomonę pagrįsite keliais argumentais ir, remdamiesi savo patirtimi, paaiškinsite.

Atlikdami užduotis mokysitės tiesioginės kalbos skyrybos. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal nuotaikingą Rimanto Černiausko knygą „Slieko pasaka“.

Sukursite juokingą pasakojimą arba melų pasaką.


Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis daiktavardžių ir būdvardžių įvairių linksnių galūnių rašybos. Pateikiami trijų lygių žodžių rašybos pratimai po 20 žodžių su praleistomis galūnėmis ar raidėmis jose.

Atlikdami šias užduotis galėsite mokytis daiktavardžių ir būdvardžių įvairių linksnių galūnių rašybos arba ją pakartoti. Pateikiami trijų lygių pratimai – rišlūs tekstai su praleistomis galūnėmis ar raidėmis jose, kurias reikia įrašyti.

Perskaitę pateiktus kūrinius ar jų ištraukas mokysitės suprasti meninio pasaulio sąlygiškumą, lyginsite grožinį ir negrožinį tekstą, suprasite, kokį pasaulio vaizdą pateikia melų pasakos. Mokysitės pagrįsti nuomonę, atpažinti autoriaus tikslą, kūrinio ar jo ištraukos temą, pagrindinę mintį, atpažinsite kūrinio veiksmo vietą ir laiką.

Vandens pramogų parko labirinte jūsų laukia daiktavardžių ir būdvardžių galūnių rašybos užduotys, linksmuosiuose kalneliuose – įvardžiuotinių būdvardžių rašybos išbandymas, bobslėjaus trasoje reikės įveikti įvairius daiktavardžių ir būdvardžių rašybos sunkumus.

Žaisdami išsiaiškinsite, kokie bruožai būdingi humoristinei tautosakai ir literatūrai.

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, apibūdinsite veikėjus, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, tinkamai vartosite frazeologizmus, skirsite temą nuo problemos.

Klausydami tekstus susipažinsite su humoristiniais tautosakos ir dabartinės literatūros kūriniais. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, apibūdinti vyksmo erdvę ir laiką, suprasite tiesioginę ir perkeltinę posakių reikšmes, susipažinsite su kalbinėmis ir meninėmis priemonėmis, skirsite teiginį nuo argumento, temą nuo pagrindinės minties.

Skaitydami formulinę pasaką, humoristinį prozos tekstą ir eilėraštį, mokysitės suvokti humoristinio teksto prasmę, vertybes ir struktūrą, vertinti juokingą įvykį, žodžių žaismą eilėraštyje.

Žaisdami patirsite nuotykių kaip Astridos Lindgren herojai ir išmoksite rašyti daiktavardžių ir būdvardžių priesagas.

Sukursite komiksą apie nuotykius negyvenamoje saloje. Galite naudotis pagalba.


Trumpai aprašysite nuotykių knygos veikėją, įvertinsite jo poelgius.

Sukursite minčių žemėlapį, kuris padėtų suplanuoti samprotavimo rašinėlį apie išgyvenimą negyvenamoje saloje.


Savo ar išgalvoto veikėjo vardu parašysite laišką vasarai.

Parengsite smulkią kelionės dienotvarkę.