Žiūrėdami animacinį filmą pagal Birutės Baltrušaitytės apsakymą „Jogaila prie Baltijos“ galėsite gilintis į sukurtą karaliaus Jogailos vidinį pasaulį, susipažinsite su istorinio kūrinio bruožais. Naudodamiesi užduočių lapu patys pasimokysite kurti istorinių asmenybių monologus.
Pažiūrėję animacinį filmą „Tai bent reportažas!“ pagal Daivos Vaitkevičiūtės knygą „Trise prieš mafiją“ susipažinsite su televizijos reportažo žanru, mokysitės pastebėti kalbos klaidas ir suprasti kūrinyje akcentuojamus svarbiausius dalykus. Naudodamiesi užduočių lapu sukursite savo komandos atributiką.
Skaitydami ištraukas iš grožinės literatūros kūrinių mokysitės suprasti save ir bendraamžius bei su jais bendrauti, prisiminsite tautosakos pasakojimus ir iš jų pasimokysite gyvenimo tiesų, suprasite, kaip reikia bendrauti su neįgaliu draugu.
Rinkinyje pateikiami tekstai jus supažindins su Užgavėnių persirengėliais bei vaidinimais, kuriuose jie dalyvaudavo. Grožinės literatūros kūrinių ištraukos padės išmokti nusakyti temą, pagrindinę mintį, susipažinti su vaikų vaizduotės žaisme, prisiminti lietuvių tautosaką.
Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad įvairiais tekstais siekiama įvairių tikslų, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis, mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, apibūdinti veikėjus, įvertinti pateiktų sakinių teisingumą, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio.
Žaisdami keliausite kartu su sporto sirgaliais. Skaitydami senovės Graikijos mitus sužinosite, kad graikai vertino ne tik kūno, bet ir sielos grožį, prisiminsite, kokie svarbūs žmonių gyvenime buvo žirgai, džiaugsitės Lietuvos krepšininkų pergalėmis. Atlikdami užduotis išmoksite atpažinti sinonimus, apibūdinti veikėjus, nurodyti kūrinio laiką, nuotaiką, temą.
Skaitydami šio rinkinio tekstus susipažinsite su įvairiomis imtynėmis – olimpinės penkiakovės garbingomis kovomis,
Daubaro ir lokio ristynėmis, Mikės ir Juozapėlio dvikova ir mokysitės apibūdinti veikėjų savijautą, rasti pasakojimo grandinės pagrindines dalis, palyginsite skirtingų autorių kūrinius panašia tema.
Skaitydami lietuvių autorės kūrinį apie praeitį gilinsitės į mūsų tautos garbingą istoriją, ją aptarsite. Tada atliksite užduotis: mokysitės formuluoti teiginius, atpasakoti tekstą, atpažinti kūrinyje teigiamas vertybes. Perskaitę antikos mito ištrauką ir pažintinį tekstą ieškosite lietuvių ir antikos mitologijos panašumų bei skirtumų.
Kelionę pradėsite vienintelio Europoje lėlių vežimo teatro kiemelyje. Kartu su aktoriais pailsėdami ir vaidindami keliausite į teatro festivalį, kuris įvyks Palangoje. Atlikdami užduotis sužinosite lietuvių liaudies žaidimų, susipažinsite su po kaimą klajojančiais persirengėliais, sužinosite, kokie svajingi ir sumanūs prozos tekstų veikėjai, sužinosite teatro istoriją.
Žaisdami leisitės į kelionę ieškoti Poezijos šaltinio. Pakeliui pasivaikščiosite po dvaro parką, apsilankysite vienoje gražiausių pavasario švenčių – Kaziuko mugėje ir pasidairysite po paslaptingą dvarą. Atlikdami užduotis mokysitės supraste poezijos kalbą, vaizdus ir prasmes.
Skaitydami lietuvių autorių kūrinius apie praeitį gilinsitės į mūsų tautos garbingą istoriją, ją aptarsite, nusakysite kūrinių temą, pagrindinę mintį, įvertinsite teiginių teisingumą, mokysitės pagrįsti teiginius, parinkti tinkamas citatas.
Perskaitę šiuolaikinių lietuvių rašytojų – Vytautės Žilinskaitės bei Gendručio Morkūno – kūrinių ištraukas ir straipsnį iš žurnalo „Bitutė“, atliksite užduotis, kurios mokys pažinti veikėjus, apibendrinti, kas tekstu norima pasakyti.
Kelionė prasideda Lietuvos mokykloje, kurioje vyksta raštingiausio moksleivio konkursas. Antrasis konkurso etapas vyksta Vasario 16-osios gimnazijoje Vokietijoje, o trečiasis – Čikagos lietuvių bendruomenėje. Atlikdami užduotis skaitysite Lietuvos ir kitų Europos šalių rašytojų kūrinių ištraukas, kuriose pasakojama apie jūsų bendraamžių džiaugsmą ir rūpesčius. Trečiame lygyje sužinosite, kaip lietuvių kalbą ir papročius stengiasi išsaugoti Amerikos lietuviai.