Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Pažiūrėję animacinį filmą pagal padavimą, galėsite atlikti keturias filmo ir padavimo suvokimo užduotis. Naudodamiesi užduočių lapais, parengsite įsivaizduojamą ekskursiją draugams, užrašysite tėvų ar senelių papasakotą padavimą, sukursite padavimą patys.
Peržiūrėta: 357

Sukursite samprotavimo rašinėlį apie tai, kaip būtų galima išgyventi negyvenamoje saloje.
Peržiūrėta: 354

Išsiaiškinsite arba pasikartosite, kaip apibūdinti skaitytos knygos ar savo išgalvotą veikėją gyvūną, parašysite jo charakteristiką. Rašinyje vartosite siūlomų bibliotekojearba savo sukurtų vaizdingų posakių.
Peržiūrėta: 353

Žaisdami išmoksite apibūdinti veikėjus, jų poelgius, mintis, suprasite aforizmų prasmę.
Peržiūrėta: 340

Pažiūrėję animacinį filmą „Ar jūs žinot tą dainelę?“ suprasite, kas kelia juoką kūrinyje, atpažinsite kalbines raiškos priemones, padedančias kurti juokingą tekstą, susipažinsite su nebyliojo kino bruožais, savarankiškai sukursite scenarijų nebyliajam kinui.
Peržiūrėta: 338

Atlikdami šias užduotis mokysitės skirti sakinius pagal sakymo tikslą. Čia rasite trijų lygių užduotis – rišlius tekstus, parengtus pagal Vytautės Žilinskaitės ir Kazio Sajos kūrinius vaikams.
Peržiūrėta: 337

Išklausę tekstus suprasite, kokią reikšmę turi informacijos tikslumas, sužinosite, kad teiginius reikia pagrįsti. Atlikdami užduotis mokysitės atpažinti tekste teigiamas vertybes, teiginius pagrįsti citatomis, įvertinti jų teisingumą, nusakyti temą ir pagrindinę mintį. Atpasakosite įvykius pagal jų seką, savo kalboje mokysitės vartoti patarles bei priežodžius.
Peržiūrėta: 335

Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Peržiūrėta: 334

Aptarsite su draugais pasirinktą interneto svetainę, skirtą mokyklinio amžiaus vaikams. Galėsite papasakoti ir apie mokyklos (klasės) svetainę arba apie tą, kurioje dabar rengiate užduotis.
Peržiūrėta: 333

Klausydami tekstus sužinosite, kas būdinga teatrui ir kuo ypatinga draminė kalba. Paklausysite dramos kūrinių ištraukų. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo drama skiriasi nuo kitų literatūros rūšių. Mokėsite vartoti frazeologizmus, suprasite patarlių ir priežodžių reikšmę, mokėsite juos vartoti savo kalboje.
Peržiūrėta: 331

Išanalizuosite perskaitytą eilėraštį, teiginius pagrįsite. Argumentuodami parinksite citatų.
Peržiūrėta: 330

Pasirinkę aplinką, veikėjus ir daiktus, sukursite interviu su sportininku.

Peržiūrėta: 329

Naudodamiesi sakmės modeliu sukursite sakmę apie šiuolaikinį daiktą.
Peržiūrėta: 327

Sukursite komiksą apie apsilankymą teatre. Galbūt vienas veikėjas teatre būtų pirmą kartą, todėl kitas jam galėtų paaiškinti, kuo ypatingas yra teatras, kaip reikia elgtis per spektaklį.

Peržiūrėta: 325

Šis mokymosi objektas supažindins jus su drama. Klausydami tekstus sužinosite, kas yra teatras ir kuo ypatinga draminė kalba. Pasimokysite sukurti savo namų ar klasės teatrą. Atlikę užduotis mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kaip nusakyti teksto temą, problemą bei pagrindinę mintį. Mokėsite dramos kūrinį palyginti su kitais tautosakos ir grožinės literatūros tekstais.
Peržiūrėta: 325

Savo ar išgalvoto veikėjo vardu parašysite laišką vasarai.
Peržiūrėta: 325

Žaisdami keliausite kartu su sporto sirgaliais. Skaitydami senovės Graikijos mitus sužinosite, kad graikai vertino ne tik kūno, bet ir sielos grožį, prisiminsite, kokie svarbūs žmonių gyvenime buvo žirgai, džiaugsitės Lietuvos krepšininkų pergalėmis. Atlikdami užduotis išmoksite atpažinti sinonimus, apibūdinti veikėjus, nurodyti kūrinio laiką, nuotaiką, temą.
Peržiūrėta: 323

Žiūrėdami spektakliuką „Gandrai gandrai, apsuk ratą“ susipažinsite su kai kuriais lietuvių tautosakos žanrais, praturtinsite savo žodyną. Atlikdami užduotis mokysitės nuosekliai pasakoti, suprasti kūrinio temą, veikėjus, pagrindinę mintį. Užduočių lape aprašysite pasaulį, matomą gandro akimis, sukursite trumpą vaidinimą pagal lietuvių smulkiąją tautosaką.
Peržiūrėta: 318

Žiūrėdami animacinį filmą pagal Birutės Baltrušaitytės apsakymą „Jogaila prie Baltijos“ galėsite gilintis į sukurtą karaliaus Jogailos vidinį pasaulį, susipažinsite su istorinio kūrinio bruožais. Naudodamiesi užduočių lapu patys pasimokysite kurti istorinių asmenybių monologus.
Peržiūrėta: 317

Parengsite laikraštį apie tikrus ir išgalvotus stebuklus, įdomius įvykius ir netikėtas istorijas.
Peržiūrėta: 316
Pasirinkite veiklos sritis: