Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Sukursite kvietimą vyresniam žmogui atvykti į klasės pasakų popietę ir paprašysite, kad šis sutiktų pasidalyti įspūdžiais, patirtais vaikystėje skaitant pasakas ir jų klausantis, o gal ir pasaką pasekti.
Peržiūrėta: 1550

Žaisdami išmoksite apibūdinti veikėjus, jų poelgius, mintis, suprasite aforizmų prasmę.
Peržiūrėta: 1542

Mokysitės suvokti klausomus tekstus, dalykinį tekstą atskirti nuo meninio, nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį, atpažinti menines priemones. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, atpažinti faktus, tekste teigiamas vertybes, nusakyti veikėjų požiūrį į gyvenimą.
Peržiūrėta: 1531

Skaitysite pateiktus tekstus ir mokysitės suformuluoti temą bei pagrindinę mintį, išmoksite skirti dalykinį ir grožinį tekstus. Išmoksite surasti tekste veiksmo laiko ir vietos nuorodas, mokysitės surasti meninės raiškos priemones, įvertinti teiginių teisingumą.
Peržiūrėta: 1528

Klausydamiesi pažintinių ir meninių prozos bei poezijos kūrinių ištraukų, mokysitės atidžiai klausyti ir atlikti teksto suvokimo užduotis, suprasite šių kūrinių sąsajas su lietuvių smulkiąja tautosaka, aptarsite veikėjų veiksmus ir likimus, nagrinėsite išgirstų tekstų kalbos, vaizdų ir prasmių meninę dermę, mokysitės nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį.
Peržiūrėta: 1526

Žaisdami išmoksite įtaigiai pasakoti nuotykius, į pasakojimą įterpti dialogų, vartoti mandagumo frazes ir palyginimus.

Peržiūrėta: 1493

Pažiūrėję animacinį filmą „Ar jūs žinot tą dainelę?“ suprasite, kas kelia juoką kūrinyje, atpažinsite kalbines raiškos priemones, padedančias kurti juokingą tekstą, susipažinsite su nebyliojo kino bruožais, savarankiškai sukursite scenarijų nebyliajam kinui.
Peržiūrėta: 1490

Žiūrėdami spektakliuką „Gandrai gandrai, apsuk ratą“ susipažinsite su kai kuriais lietuvių tautosakos žanrais, praturtinsite savo žodyną. Atlikdami užduotis mokysitės nuosekliai pasakoti, suprasti kūrinio temą, veikėjus, pagrindinę mintį. Užduočių lape aprašysite pasaulį, matomą gandro akimis, sukursite trumpą vaidinimą pagal lietuvių smulkiąją tautosaką.
Peržiūrėta: 1464

Sukursite samprotavimo rašinėlį apie tai, kaip būtų galima išgyventi negyvenamoje saloje.
Peržiūrėta: 1422

Perskaitę pateiktus kūrinius ar jų ištraukas mokysitės suprasti meninio pasaulio sąlygiškumą, lyginsite grožinį ir negrožinį tekstą, suprasite, kokį pasaulio vaizdą pateikia melų pasakos. Mokysitės pagrįsti nuomonę, atpažinti autoriaus tikslą, kūrinio ar jo ištraukos temą, pagrindinę mintį, atpažinsite kūrinio veiksmo vietą ir laiką.
Peržiūrėta: 1420

Skaitydami ištraukas iš grožinės literatūros kūrinių mokysitės suprasti save ir bendraamžius bei su jais bendrauti, prisiminsite tautosakos pasakojimus ir iš jų pasimokysite gyvenimo tiesų, suprasite, kaip reikia bendrauti su neįgaliu draugu.
Peržiūrėta: 1417

Galėsite išsiaiškinti, kaip galima rengti laikraštį pagal tam tikras turinio gaires (laikraščio pavadinimas, laikraščio skilčių/puslapių temos ir paskirtis) ir, remdamiesi siūlomu modeliu, galėsite sugalvoti pavadinimą, parašyti įvairių tekstų ir parengti miško žinių laikraštį.
Peržiūrėta: 1410

Skaitydami lietuvių autorių kūrinius apie praeitį gilinsitės į mūsų tautos garbingą istoriją, ją aptarsite, nusakysite kūrinių temą, pagrindinę mintį, įvertinsite teiginių teisingumą, mokysitės pagrįsti teiginius, parinkti tinkamas citatas.
Peržiūrėta: 1398

Savo ar išgalvoto veikėjo vardu parašysite laišką vasarai.
Peržiūrėta: 1389

Parašysite sau į ateitį laišką, kuriame priminsite praeitį – vaikystę, mokyklos metus.
Peržiūrėta: 1382

Sukursite komiksą, kurio veikėjai yra gamtos reiškiniai, augalai, gyvūnai. Galėsite komiksą kurti ir pagal H. Radausko eilėraščius.

Peržiūrėta: 1380

Sukursite komiksą apie apsilankymą teatre. Galbūt vienas veikėjas teatre būtų pirmą kartą, todėl kitas jam galėtų paaiškinti, kuo ypatingas yra teatras, kaip reikia elgtis per spektaklį.

Peržiūrėta: 1366

Skaitydami tekstus giliau susipažinsite su mūsų klasiku Maironiu, jo asmenybe ir kūryba, patirsite, kaip jo kūryba persikelia į kitus kūrinius, kaip poezija veikia žmogų, koks gražus žvaigždėtas dangus Maironio eilutėse.
Peržiūrėta: 1351

Perskaitę šiuolaikinių lietuvių rašytojų – Vytautės Žilinskaitės bei Gendručio Morkūno – kūrinių ištraukas ir straipsnį iš žurnalo „Bitutė“, atliksite užduotis, kurios mokys pažinti veikėjus, apibendrinti, kas tekstu norima pasakyti.
Peržiūrėta: 1346

Klausydamiesi įgarsintų tekstų sužinosite, kuo ypatinga eiliuota kalba ir kaip gimsta eilėraštis, susipažinsite su dainuojamosios poezijos žanru. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikiamą informaciją, žinosite, kuo eiliuota kalba skiriasi nuo neeiliuotos. Mokėsite nusakyti, kaip poezijos tekste perteikiamos mintys, suprasite, kaip poetinį tekstą papildo melodija, atpažinsite menines priemones ir nusakysite jų paskirtį tekste.
Peržiūrėta: 1342
Pasirinkite veiklos sritis: