Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas


Pateikiami tekstai jus supažindins su teatro kilme iš magiškųjų apeigų, su vaikų žaidimu – vaidyba, su dramos žanro ypatybėmis.
Peržiūrėta: 252

Sukursite šauniausio ir gabiausio jūsų pažįstamo bendraamžio charakteristiką žinių viktorinos organizatoriams.
Peržiūrėta: 251

Skaitydami poeziją ir apie poeziją mokysitės lyginti šiuolaikinius ir klasika tapusius eilėraščius, gilinsitės į poetinę kalbą.
Peržiūrėta: 249

Pristatysite draugams matytą spektaklį ir įsivertinsite apsilankymą teatre (nurodysite, ką jau žinojote iš anksto apie spektaklį ir apie elgesį teatre, kokį įspūdį paliko spektaklis, kodėl dar norėtumėte grįžti į teatrą). Remdamiesi patirtimi, patarsite kitiems teatro žiūrovams, kaip reikėtų teatre elgtis.
Peržiūrėta: 247

Sukursite matyto spektaklio arba savo vaidinimo programėlę. Prisiminsite, kad informaciniame tekste svarbiausia yra aiškumas, tikslumas, konkretumas. Galėsite programėlę paįvairinti ir viena įdomesne detale: įdėti ištraukų iš dramos kūrinio ar vaidinimo scenarijaus, išryškinti svarbiausius žodžius arba rašyti skirtingomis raidėmis.
Peržiūrėta: 244

Parengsite laikraštį sporto tema, pasinaudodami tinkamais „Sporto slėnio“ skiltyje jau sukurtais tekstais (rašiniu, laišku, sporto šakos pristatymu, skrajute) ir sukurdami naujų tekstų.
Peržiūrėta: 244

Parašysite rašinį, kuriame paaiškinsite, kas, jūsų nuomone, yra eilėraštis, kaip sukurti eilėraštį apie kokį nors daiktą, kuo eilėraštis skiriasi nuo daikto aprašymo. Sukursite eilėraštį apie daiktą.
Peržiūrėta: 243

Naudodamiesi pateiktu pristatymo modeliu parengsite pasirinktos eilėraščių knygos pristatymą.
Peržiūrėta: 243

Sudarysite minčių žemėlapį, kuris padės suplanuoti rungtynių aprašymą.

Peržiūrėta: 242

Parengsite Padėkos raštą savo draugui už jo kilnų riterišką elgesį: nuoširdžią pagalbą, guodžiamą žodį, drąsų poelgį.
Peržiūrėta: 240

Skaitydami tekstus susipažinsite su žirgų sportu, galėsite palyginti skirtingų autorių pasakojimus apie žirgus bei žirgų sportą, mokysitės rasti reikiamą informaciją tekste, nuosekliai pasakoti, nustatyti pasakojimo veiksmo dalis, nusakyti temą, pagrindinę mintį, paaiškinti frazeologizmus, palyginimus, sinonimus.
Peržiūrėta: 240

Skaitydami tekstus giliau susipažinsite su mūsų klasiku Maironiu, jo asmenybe ir kūryba, patirsite, kaip jo kūryba persikelia į kitus kūrinius, kaip poezija veikia žmogų, koks gražus žvaigždėtas dangus Maironio eilutėse.
Peržiūrėta: 240

Žaisdami sužinosite, kuo įdomus senovės Graikijos dievų ir didvyrių pasaulis, kartu su Nojumi plauksite arka ir gelbėsitės nuo pasaulinio tvano, o užsukę į XIX amžiaus Lietuvos kaimą suprasite, kodėl reikia atsikratyti blogio.
Peržiūrėta: 239

Mokysitės atidžiai klausyti ir suvokti klausomų tekstų prasmę, įsidėmėti įdomius faktus, svarbią informaciją, nusakyti temą, problemą ir pagrindinę mintį, atpažinti autoriaus tikslus. Atlikę užduotis, mokėsite atsirinkti reikalingą informaciją, atpasakoti įvykių seką, planuoti, apibūdinti pagrindinius veikėjus, veiksmo erdvę ir laiką; atpažinsite tekste teigiamas vertybes, įvertinsite veikėjų poelgius, paaiškinsite perkeltinės reikšmės posakį.
Peržiūrėta: 239

Pristatysite istorinės knygos veikėją.
Peržiūrėta: 238

Skaitydami tekstus turėsite galimybę palyginti savo ir kitų žmonių bendravimą su seneliais, mokysitės suprasti, kokią įtaką žmogui daro gimtinės gamta, analizuosite, kaip vaikai bendrauja su gyvūnais.
Peržiūrėta: 236

Parengsite laikraštį apie pramogas ir nuotykius.
Peržiūrėta: 233

Sukursite savo artimiesiems laišką, kuriame pranešite, kaip jums sekasi kelionėje.
Peržiūrėta: 229

Parengsite linksmą laikraštuką pasinaudodami tinkamais „Išdaigų miestelio“ skiltyje jau sukurtais tekstais (rašiniu, laišku, šventės pristatymu, skelbimu) ir sukurdami naujus tekstus, atsižvelgdami į laikraščio modelyje siūlomas temas.
Peržiūrėta: 228

Sudarysite minčių žemėlapį, kad pasirengtumėte rašiniui apie tai, kaip kuriami eilėraščiai.

Peržiūrėta: 226
Pasirinkite veiklos sritis: